Beszámoló: Nagyszombat - DAC 1904 3:0 (1:0)

Publikálva: 2024, március 11 - 08:38
Visszavágott a Nagyszombat a három héttel ezelőtt elszenvedett vereségért. Andzouana öngólját még két saját találattal is megfejelte a Spartak, ezért a DAC kénytelen volt üres kézzel elhagyni a City Arénát.

Nem volt olyan régen – pontosan három hete –, hogy győzelemmel hagytuk el a pályát a nagyszombati City Arénában. Azóta biztossá vált, hogy mindkét gárda a felsőházban folytatja a rájátszás küzdelmeit. Egységes, energiával teli csapatot szeretett volna látni Xisco Muñoz vezetőedző, aki a sérült Dimunon és Brunettin kívül minden játékosára számíthatott a rangadón.

Kényszerű cserével kezdődött a találkozó, mert a hazai Štetinát már a 9. percben le kellett cserélnie Michal Gašparíknak, a Spartak edzőjének. Kevés rizikót felvállaló taktikai küzdelemmel folytatódott a mérkőzés. A 24. percben Azango balról érkező labdája tette próbára Popovićot, de a kapusunk nagyot nyújtózkodva biztonságos területre ütötte a beadást. Ezt követte a mi helyzetünk. Vitális szöktette Trusát a 28. percben, aki el is futott a jobb szélen, még a büntetőterületen belüli csele is bejött, de a lövése már kevésbé volt sikeres.

A következő, még nagyobb gólhelyzetre kilenc percet kellett várnunk. Ekkor Herc határozottan szerezte meg a labdát, és kiválóan vette észre a tőle balra berobbanó Ramadant, akinek gyenge próbálkozását Takáč védte. Ez volt az első kaput eltaláló lövés a mérkőzésen. A 42. percben Andzouana kapuba tartó labdájának is a hazai hálóőr állta útját: csapatkapitányunk sistergős lövését hárította jó érzékkel. A gól azonban mégis összejött Andzouanának még a félidő végét jelző sípszó előtt, de sajnos a saját hálónkba. Ofori beadásába olyan szerencsétlenül ért be, hogy azt már Popović sem tudta megfogni a gólvonal előtt – 1:0. A hazaiak úgy jutottak vezetéshez, hogy az első 45 perc alatt egyszer sem találták el a kapunkat.

Térfélcserét követően Herc lába sült el elsőként. A tisztes távolságból leadott bomba azonban elsuhant a jobb kapufa mellett. A mezőnyben zajlott a játék, de mindkét csapat elég sok hibát vétett, gólhelyzetekre így tovább kellett várnia a közel 3900 fős közönségnek. A vendégszektorba ezúttal 131 jegyet adtak el hazai rendezők, ennyi sárga-kék torokból szólt a buzdítás a mieinknek a nagyszombati City Arénában. A 65. percben Muñoz mester komoly döntést hozott, három játékosát – Gruszkowskit, Trusát és Vitálist is lecserélte – akik helyett Yapi, Redzic és Cheikh érkezett. A szenegáli első alkalommal mutatkozott be a DAC színeiben.

Nem tettek meg nagy távot a frissen pályára lépők, amikor jött a második hazai találat. A 68. percben egy szöglet utáni kavarodást követően Zeljković növelte a Spartak előnyét – 2:0. A középkezdés előtt Dohál játékvezető becsületesen megvárta, míg a VAR-szoba is megerősítette a gólt – sajnos nem találták szabálytalannak azt a videószobában ülők, ahogy a gól előtt Csinger a földre került. Nem voltunk könnyű helyzetben, de a játék folytatódott tovább. Újabb cserék következtek, ezúttal mindkét oldalon. Nálunk Ramadan és Jürgens számára ért véget a meccs, Barišić és Gavrić állt be a helyükre.

A 73. percben Andzouana a kapu torkából vágta ki Ďurić hálóba tartó labdáját, a 77. percben pedig Popović akadályozta meg, hogy Ofori feliratkozzon a gólszerzők közé. Sajnos egy perccel később megtette ezt helyette Ďuriš, akiről megfeledkeztek a védőink, így egy balról érkező beadást egy csukafejessel a kapunkba küldött – 3:0. A hazai B-közép énekelt, tapsolt – ha kedvük úgy tartotta, a magyarok elleni vulgarizmustól sem riadt vissza –, de bárminnyire is fájt, tudtuk, hogy a háromgólos előnyt már lehetetlen ledolgozni. A szépítő találatért küzdöttünk. Ennek ellenére a hazaiak jutottak büntetőhöz, bár a bíró csak a VAR-nak köszönhetően fújta be a tizenegyest. Némi vigasz, hogy Popović kapufára tolta a csereként pályára lépő Poznar lövését, a gólarány így maradt az addigi, ami a lefújás pillanatáig sem változott.

A felsőházi rájátszás első felvonása nem az elképzelésünk szerint alakult. Egy öngólt és egy kihagyott 11-est is hozott a kerületi rangadó, de a három pont ezúttal a hazaiaknál maradt. A jövő héten a Zsolna érkezik a MOL Arénába, a negyedik helyről várjuk őket.

Xisco Muñoz (DAC 1904): „Az első félidőben kontroll alatt tartottuk a játékot, többet volt nálunk a labda. Voltak helyzeteink is, melyeket nem rúgtunk be. A mérkőzés az öngól után vett új irányt. A második félidőt még fölényben kezdtük, de jött egy újabb szerencsétlen gól, amelyik ismét változást eredményezett. El kell azonban ismerni, hogy a döntő helyzetekben a hazaiak megnyerték a párharcokat, labdakezelésben is jobbak és gyorsabbak voltak. Elnézést kérek a szurkolóinktól, hiszen tudjuk, milyen fontos számukra ez a mérkőzés. Sok dologban kell még javulnunk. Ma is láthattuk, hogy a helyzeteink megvoltak, de nem rúgtuk be őket. Lépésről-lépésre megyünk tovább. Igyekszünk magunk mögött hagyni ezt a nehezen elfogadható eredményt, és holnaptól teljes gőzzel folytatjuk a kemény munkát.”

Michal Gašparík (Nagyszombat): „A tavaszi szezonban ma nyújtottuk a legjobb teljesítményt. Az elejétől fogva magabiztosnak éreztem a csapatot, amely tudja, mit akar játszani. Magasan letámadtuk a vendégeket, és sikerült kiiktatnunk a játékukból azokat az elemeket, amelyekben erősek. Sokáig nyílt volt a mérkőzés. Két ilyen kiegyensúlyozott csapat játékában gyakran az első gól a döntő, amelyik az egyik oldalra billenti a mérleg nyelvét. Ez ma nekünk sikerült. A második félidőben rendeztük a sorainkat a középpályán, és vártunk a lehetőségre. A fiúk kellő érzelemmel játszottak, agresszívak voltak a párharcokban, aztán már jöttek a helyzetek is, amelyek nem mindegyikét váltottuk ugyan gólra, de így is szép eredményt értünk el egy olyan erős csapattal szemben, mint a DAC. Mentálisan és a tabellán való helyezésünk tekintetében is nagy löketet ad a mai eredmény.”

FC SPARTAK TRNAVA - DAC 1904 3:0 (1:0)
Niké Liga, felsőházi rájátszás, 1. forduló, City Aréna, Nagyszombat, 2024. 3. 10., 17:30
Játékvezetők: Dohál - Bednár, Ferenc