Az Újlót-DAC kupamérkőzés előtt

Publikálva: 2021, augusztus 17 - 10:42
Szerdán 17:00 órától a IV. ligában szereplő TJ Újlót otthonában kezdi a DAC a 2021/22-es kupaszezont.

A 2021/22-es idényben a hazai kupasorozat immár 53. kiírását rendezik, amely a jubileumi 10. lesz a Slovnaft Cup elnevezés alatt. Ez sorozatban már a nyolcadik olyan évad (a 2014/15-ös szezontól kezdve), amelybe a regionális bajnokságok csapatai is nevezhetnek. A versenysorozatba 226 klub jelentkezett be, az I. és a II. liga együttesei a 2. fordulóban kapcsolódnak be a küzdelmekbe. Összességében egy előselejtezőből és nyolc fordulóból áll majd ez az idény – az elsőtől egészen a döntőig.

A DAC holnap kapcsolódik be a kupáért folyó harcba, méghozzá az Érsekújvári járásban található TJ Újlót otthonában, amely a Nyugat-szlovákiai Futballszövetség IV. ligájának Délkeleti csoportjában szerepel.

Holnapi ellenfelünk már az előselejtezőben is pályára lépett, idegenbeli 2:0-s sikert aratva az V. ligás Komját (Komjatice) ellen. Az 1. fordulóban nagy sikert értek el, ugyanis sikerült búcsúztatniuk a harmadik ligás Érsekújvárt. A 2:2-es döntetlent büntetőpárbaj követte, amelyet a hazaiak bírtak jobban idegekkel, és amelyben csak a hatodik sorozat végén dőlt el a továbbjutó kiléte.

A Slovnaft Cup 2. fordulójában megrendezésre kerülő TJ Újlót – DAC 1904 mérkőzés 2021. augusztus 18-án, szerdán 17:00 órakor kezdődik. A találkozót a Libiak – Jekkel,Tůma játékvezetői hármas dirigálja.

A Slovnaft Cup versenykiírása alapján egészen a negyeddöntőkig egy mérkőzésen dől el a továbbjutó kiléte. Döntetlen esetén nincs hosszabbítás, rögtön tizenegyespárbaj következik.

Mint minden tétmérkőzésről, a holnapiról is élő szöveges közvetítéssel jelentkezünk Újlótról a honlapunkon. A találkozót élő videó közvetítésben is figyelemmel követhetik a https://huste.joj.sk/ oldalon. Ne hagyja ki!

A 3. fordulóig érvényes sorsolás alapján a holnapi mérkőzésünk továbbjutója az Ekel – Révkomárom összecsapás sikeresebbjével találkozik a következő körben. A továbbjutásunk esetén ismét idegenben lépnénk pályára; a 3. forduló hivatalos játéknapja 2021. szeptember 22-e.