A 2017/18-as idény: gólok

Publikálva: 2018, június 2 - 14:13
A bronzidény során minden idők legkevesebb gólját kaptuk az élvonalban, és az utóbbi 24 év legtöbb találatát értük el!

A DAC 2017/18-as idényének statisztikai áttekintésében ezúttal a futball lényegéről - a gólokról lesz szó.

A Fortuna Liga elmúlt évadjának 195 mérkőzésén (beleértve az El-indulási jogért rendezett play-off találkozókat) összesen 520 gólt láttak a szurkolók, ami meccsenkénti 2,67-es átlagnak felel meg (az előző szezonban 2,69). A DAC 32 találkozóján 78 gól született, ami egy meccsre 2,44 (tavaly 2,27). Csupán három csapat ért el több találatot mint a DAC, és a harmadik legjobb védelemmel rendelkeztünk.

Összesen 46 gólt lőttünk, vagyis meccsenként 1,44-et, a hálónkban 32 alkalommal landolt a játékszer, ami 1 gól/meccses átlagot jelent. A 32 bekapott góllal ismét javítottunk a mindenkori élvonalbeli klubrekordon, amit az előző, 2016/17-es idényben 34-re állítottunk be.

Öt mérkőzésünkön nem született gól: a 7. fordulóban DAC-Sároseperjes 0:0, sorozatban a 16-18. fordulóban Zsolna-DAC 0:0, DAC-Nyitra 0:0, Sároseperjes-DAC 0:0, és végül a 22. játéknapon DAC-Nagyszombat 0:0. A legtöbb gólt egy meccsünkön - hatot - a Zsolna elleni 4:2-es hazai győzelem, illetve a DAC-Aranyosmarót 3:3 alkalmával láttak a nézők.

Patrik Macej hálója, aki a bajnokság egyedüli játékosaként egyetlen percet sem hiányzott ki a szezon során, tizenhárom mérkőzésen maradt érintetlen. Ez a második legjobb mutató a nyitrai Lukáš Hroššo mögött (14). Macej leghosszabb bekapott gól nélküli sorozata 392 percig tartott.

Tíz mérkőzésen nem tudtunk betalálni, a legtöbb gólt egy bajnokin az említett Zsolna elleni 4:2, illetve a zárófordulóban elért rózsahegyi 4:0 alkalmával értük el. A bekapott gólok tekintetében a maximum három volt - az utolsó őszi fordulóban az aranyosmaróti ViOn-tól, illetve a rájátszás 7. játéknapján a Trencséntől.

A csapat házi gólkirálya és legproduktívabb játékosa ezúttal is Erik Pačinda lett, aki tíz találata mellé négy gólpasszt is jegyzett. Pačinda sorozatban harmadszor volt a DAC házi gólkirálya, összesen eddig 28 élvonalbeli találatot jegyzett színeinkben. Az örökranglistán ezzel beérte Simon Gyulát és Tibor Mičinect, akikkel a megosztott negyedik helyen állnak.

A 2017/18-as idényben a második legjobb góllövőnk Vida Kristopher volt hat találattal, őt az ötgólos Kalmár Zsolt követi.