Vereség a Slovan ellen

Publikálva: 2018, március 18 - 17:31
A DAC kihagyta a legnagyobb helyzeteit, miközben a pozsonyi Slovan büntetett, így átvette a második helyet a Fortuna ligában.

Reggel még néhányan azt firtatták a Facebookon, hogy a márciusi hó miatt egyáltalán megtartják-e a mai rangadót, de mire elkezdődött a meccs, már nyoma sem volt az éjjel lehullott fehér lepelnek, így zöldet kapott az összecsapás. Ljubičić meg pirosat, még kedden, Nagyszombatban, ezért négy hétig nem állhat csatasorba. Így kapott ismét lehetőséget a helyén a fiatal Herc. A meccs elején fehér, kék és piros színű füstbombák gyúltak a hazai kapu mögött, de a füst hamar feloszlott, így azt már tisztán láttuk, amikor a 4. percben Kalmár megkínálta Šullát egy kapáslövéssel. Kicsivel később Pačinda kétszer is helyzetbe került: előbb egy távoli lövéssel próbálkozott, majd Černák szélről érkező labdáját próbálta Šulla háta mögé juttatni, eredménytelenül. Persze a Slovan sem volt rest, a 19. percben Čavrić előtt adódott óriási lehetőség. A hazai csatár kibújt védője mellől, és már csak Macej volt vele szemben, aki azonban bravúrosan védett. Két perccel később Rabiu használta ki a védelmünkben keletkezett zavart, de kapuba lőtt labdáját les címén érvénytelenítette a játékvezető, aki ezt a jelenetet jól bírálta el, ám ami ezután következett… A 23. percben Divković egyedül törhetett volna kapura, de Bajrić kézzel lerántotta őt. Mi azt hittük, Marhefka ezért legalább a sárgát előhúzza, de még csak a sípjába sem fújt bele, és továbbot intett. Marco Rossi állva élt át egy infarktust a kispad előtt, de ez sem hatotta meg a sípmestert. Az ellentámadásból pedig megszerezte a vezetést a Slovan. Mi még talán az előbbi jeleneten dühöngtünk, amikor az égszínkék már átpasszolták a középpályánkat, s Rabiu passzából Holman becsúszva a hálónkba talált – 1:0. Macej 392 perc után, idén először kapitulált. A 32. percben egyenlíthettünk volna.  Davis szöglete után Herchez került a labda, aki estében lőtt kapura. Šulla csak a gólvonalon tudta megfogni a labdát. Két perccel ezután Pačinda is helyzetbe került egy gyönyörű akciót követően, a kapus azonban az utolsó pillanatban lecsente a lábáról a labdát. A félidő végét jelző sípszó előtt még Macejnek is akadt dolga Holman szabadrúgása után, de azt remekül megoldotta.

Térfélcserét követően az égszínkék gólszerzője, Holman két szögletet is elvégezhetett gyors egymásutánban. A második sarokrúgás után Huk fejelte ki a labdát, az ellentámadásból pedig Černák iramodott meg, de Moha felvette vele a tempót, és eltakarította a labdát. Az 54. percben Černák jött le, Čmelík pedig fel, és szinte azonnal gólpasszal mutatkozhatott volna be, ha okosan továbbított labdáját Divković nem a bal kapufára, hanem a hálóba tekeri. Igaz, elég kiszorított helyzetben lőtt Marko. Fél óra volt még hátra a meccsből, amikor másodszor is csattant a hazai léc. Božikov ért szerencsétlenül fejjel a labdába, amely a felső kapufáról vágódott vissza a mezőnybe, a kipattanóból Divković lőhetett volna gólt, de a gólvonalról tisztáztak a hazaiak. A 65. percben pályára lépett csapatunk legújabb szerzeménye is, az elefántcsontparti Vakoun Bayo. Az újabb gólt azonban nem ő, hanem sajnos az ellenfél szerezte. A 73. percben Koštrna hibáját használták is az égszínkékek: Šporar passzolt Mohához, aki kíméletlenül bevarrta a labdát Macej hálójába – 2:0. Egy perc múlva növelhette volna az előnyét a Slovan, Macej óriási védése viszont megakadályozta, hogy ismét változzon az eredmény. A kétgólos hátrány ellenére is próbálkoztunk a szépítéssel, a 81. percben Čmelík bombázott hatalmasat, amely után Šullának kellett bemutatnia tudományát. Ez volt az összecsapás utolsó nagy helyzete. S bár kikaptunk, azért a lefújást követően a 440 sárga-kék szurkoló így is megtapsolta a fiúkat.

Kiegyenlített játékot, mégis kétgólos hazai győzelmet hozott az 53. rangadó, amelynek során első alkalommal kaptunk gólt ebben a naptári évben bajnoki meccsen. Macej hálója 392 percet követően rezdült ismét, csapatunk pedig 10 forduló után kapott ki először. A rájátszásban még nyolc forduló van hátra, a következő bajnoki meccsünket már a MOL Arénában játsszuk, ezúttal a tabellát vezető nagyszombati Spartak ellen. A találkozót a válogatott szünet miatt csak két hét múlva, április 1-jén, húsvétvasárnap rendezik. A kezdőrúgás időpontja: 15.20.

Marco Rossi (DAC): „Gratulálok a Slovannak a győzelemhez. Egyenlő ellenfelei voltunk egymásnak, de úgy érzem, a meccs bizonyos fázisában még jobban is játszottunk ellenfelünknél. Büszke vagyok a fiúk teljesítményére. Kétszer a kapufát is eltaláltuk, de sajnos voltak hibáink is. Szerencsétlen vereséget szenvedtünk. Az első gól előtti szituációt nem kommentálom, mert bármit is mondanék, eltiltanának, és a rájátszás hátralévő nyolc fordulójában is szeretnék még a kispadon ülni. Ma bemutatkozott nálunk Bayo, aki egy tehetséges, fiatal játékos. Meg kell szoknia a szlovák futballközeget, fejlődnie kell még, de a jövőben a csapat segítségére lehet.”

Martin Ševela (Slovan): „Örülök a győzelemnek. Ezúttal elégedett vagyok a játékosaim hozzáállásával is, akik igazán akarták a sikert. Tudtuk, melyek a DAC erősségei, és ezeket az elemeket jól kiiktattuk a játékból. A középpályánk ma jól működött, két szép gólt adtunk, a második találat után pedig megnyugodtunk. Most kéthetes szünet vár ránk, amikor lesz elég időnk felkészülni a következő találkozóra.”

SLOVAN POZSONY - FC DAC 1904 2:0 (1:0)

Fortuna Liga, rájátszás, 2. forduló, 2018.03.18., 15:20

Játékvezetők: Marhefka - Hancko, Hrčka, 2850 néző

Góllövő: 24. Holman, 72. Moha

Sárga lap: 41. Kalmár, 69. Pačinda, 86. Herc

DAC: Macej - Davis, Huk, Šatka, Koštrna - Simon, Kalmár (84. Vida), Herc - Černák (54. Čmelík), Divković (Bayo), Pačinda

Slovan: Šulla - Rundić, Božikov, Bajrić, Sekulić - De Kamps, Rabiu, Holman (80. Savičević) - Moha (87. Hološko), Čavrić, Šporar (89. Vittek)

Labdatartás: 60% - 40%