Vereség Minszkben: Dinamo Minszk–DAC 4:1 (1:0)

Publikálva: 2018, augusztus 2 - 21:33
Megpróbáltuk, de nem sikerült. A Dinamo Minszk ma jobb csapatnak bizonyult nálunk, és 7:2-es összesítéssel továbbjutott az Európa-liga harmadik selejtezőkörébe. A szépítés viszont összejött Vida Kristophernek köszönhetően.

Ismét hosszú utat kellett megtennie a csapatnak az újabb Európa-ligás mérkőzésre, de Minszkben ezúttal nem töltöttünk annyi időt, mint két héttel ezelőtt Tbilisziben. Peter Hyballa kezdőjében ezúttal helyet kapott Kone is, aki rögtön az 1. percben „besárgult”, miután az egyik minszki játékost csak szabálytalanul tudta szerelni. Biztos nem ez lesz az elefántcsontparti védőnk legemlékezetesebb mérkőzése, már csak azért sem, mert a 18. percben lecserélte őt Hyballa, helyére pedig Šatkát küldte a pályára. Előtte azonban Macejnek volt egy hatalmas védése: üres területet hagytunk Khvaschinski előtt, aki mindössze tíz méterről senkitől sem zavartatva juttathatta volna vezetéshez a Dinamót, de a kapusunk megakadályozta ebben. A fehérorosz együttes hamar dűlőre akarta vinni a dolgot, és nem hagyott fel az igyekezettel, mi pedig sok esetben csak sárgalapos figyelmeztetések árán tudtuk megakasztani a támadásaikat. Az első játékrészben négy játékosunk is begyűjtött egy-egy lapot. A 19. percben már szabálytalanság árán sem tudta feltartóztatni a védelmünk a remek kiugratással játékba hozott Nikolićot, aki a tehetetlen Macej lábai közt begurította a labdát – 1:0. A találat után kissé visszavettek a tempóból, ami nem is csoda, hiszen jól tudták, hogy nekünk négy gól kéne a továbbjutáshoz. Az első kaput eltaláló lövésünkig azonban a 24. percig kellett várni, ekkor Herc kínálta meg egy kellemetlen lökettel Gorbunovot. Herc később fejjel is célba vette a kaput, próbálkozását azonban szögletre mentették a hazaiak. Peter Hyballa homlokán pedig csak tovább szaporodtak a ráncok, amikor egy ütközést követően Bayóhoz az orvosi stábnak is be kellett futnia, majd mindenét fájdítva lebicegett a pályáról, helyére pedig Divković állt be. 4:1-es összesített állás, 4 sárga, 2 csere – ez volt az első félidei mérlegünk.

Még akár bizakodtunk is volna, hogy a második félidőben rúgunk három gyors gólt, és kihúzzuk hosszabbításra, de az általunk elképzelt forgatókönyv sajnos a Dinamo kezébe került. Fejben még valószínűleg az öltözőben maradtak a srácok, amikor rögtön a 47. percben a Minszk egy bedobás után kijátszotta a védelmünket, majd Khvaschinski Macej mellett ellőve a labdát, megszerezte a második gólt is – 2:0. Innentől kezdve valóban az ellenfél kottájából játszották tovább a meccset. Az 51. percben büntetőt kapott a hazai csapat, miután Koštrna állította meg az emberét. A megítélt tizenegyest Ivanov értékesítette – 3:0. Sajnos ezzel még nem volt vége a Dinamo koncertjének, mert jött a negyedik is. Ljubičić szabálytalansága után Nikolić futott neki a szabadrúgásnak, és pár másodperc múlva már ünnepeltette magát – 4:0. Azt ekkor már rég nem számoltuk, hogy hány gólra lenne még szükségünk a továbbjutáshoz, de abban még bizakodtunk, hogy összejön egy szépítő találat. A 73. percben aztán sikerült is, amire vártunk: Herc szép cselekkel ültette be a hintába őrzőjét, majd a jobban helyezkedő Vida elé tálalta a labdát, Kristopher pedig jobbal szépen a kapuba kanyarította a labdát – 4:1. Kalmárnak is volt még egy erős lövése nem sokkal a lefújást megelőzően, ám ebből a próbálkozásból már nem született gól.

Véget ért a menetelés, két meccsen két gólt rúgtunk, hetet viszont kaptunk, ami azt jelenti, hogy számunkra befejeződött az európai kupaszereplés. Sajnos már korán eldőlt, hogy nem tudjuk megfordítani az eredményt, a Dinamo pedig nyugodt játékkal hozta a hazai győzelmet. Nekünk most már a bajnokságra és a Slovnaft Cup küzdelmeire kell összpontosítanunk, hogy jövőre is folytathassuk azt, amit most abba kellett hagynunk. Vasárnap már a Nyitra ellen játszunk bajnokit, szerdán pedig a Púhó ellen lépünk pályára a kupában.

DINAMO MINSZK - FC DAC 1904 4:1 (1:0)

Európa-liga, 2. selejtezőkör, 2. mérkőzés, National Olympic Stadium Dinamo, 2018.08.02., 18:00

Játékvezetők: Munukka (finn) - Honkanen (finn), Nykänen (finn)