Vereség a Minszk ellen

Publikálva: 2018, július 26 - 23:28
Kétgólos vereség volt az ára a DAC-nak a kihagyott helyzetekért és a gyenge védelmi játékért, ami után Minszkben legalább három gólt kell lőnni a továbbjutáshoz.

A Tbilisziben kiharcolt bravúros továbbjutás után szinte órák alatt elkapkodták a jegyeket a szurkolók a találkozóra, amelyen így csordultig megteltek a lelátók. Peter Hyballa akárcsak vasárnap a Zólyombrézó ellen, most is a 4-3-3-as hadrendre szavazott, és a kezdőbe nevezte az első bajnokin pihenő Kalmár Zsoltot. A mérkőzés első perceiben a vendégek ragadták magukhoz a kezdeményezést, gyors és agresszív letámadással igyekeztek ránk ijeszteni. Mindenekelőtt a jobb szárnyon vezették a támadásaikat, így Šimčák egyáltalán nem pihenhetett, de még Vida Kristophernek is ki kellett vennie a részét a védekezésből. A 13. percben egy Herc-lövéssel jeleztük, hogy nem adjuk könnyen a bőrünket, a labda azonban elakadt a fehérmezesek tengerében. Később Pačinda lövését kellett szögletre tenyerelnie Gorbunov kapusnak. Ekkor már jóval kiegyenlítettebbnek tűnt a játék, mégis a Dinamo szerezte meg a vezetést. A 24. percben egy balról érkező beadást Nikolić fejelt kapura, melyet még Macej bravúrral hárított, ám sajnos épp Begunov elé ütötte a labdát, akinek már nem okozott gondot, hogy a hálóba pofozza azt – 0:1. A gól kissé megfogott bennünket, és sok pontatlanság jellemezte a játékunkat. Bayo azonban kiegyenlíthetett volna: szorongatott helyzetből sikerült kapura fejelnie, ám ez a próbálkozás is kimaradt. A 39. percben fordulópontjához érkezett a mérkőzés. Milan Šimčák a pálya közepén elkövetett egy felesleges szabálytalanságot, amiért sárgát kapott, s mivel korábban már begyűjtött egy ilyen színű lapot, azonnal villant a piros is. Hyballának azonnal reagálnia kellett a kialakult helyzetre, és úgy döntött, hogy Hercet veszi ki a játékból, hogy pályára küldhesse a védelembe Davist. A félidő hajrájában pedig jött az egyenlítés! Zhavnerchik a tizenhatoson belül kézzel ért a labdához, az ukrán bíró pedig befújta nekünk a tizenegyest, melyet Pačinda értékesített – 1:1.

A második játékrészre azzal a tudattal futottunk ki a pályára, hogy tíz emberrel kell a magunk javára fordítani a meccset. Apró szabálytalanságok, bedobások tördelték a játékot, sokáig sem az egyik oldalon, sem a másikon nem forgott veszélyben a kapu. A nézők ezekben a percekben leginkább a bennünket sújtó bírói ítéletekkel voltak elfoglalva. Lehet, hogy túl sok csípős gulyást fogyasztott nálunk az ukrán sípmester, és így próbált kompenzálni. A srácok azonban tettek arról, hogy újra a játékra összpontosítsunk: az 59. percben Pačinda megnyert egy fejpárbajt, amellyel Bayo iramodott meg, betett labdáját pedig a magasba emelkedő Vida fejelte kapura. Egy baj volt csak az egésszel: jó helyen állt a kapus. Még a kimaradt lehetőségen bosszankodtunk, amikor máris jött a meccs legnagyobb helyzete. Bayo tanítani való indítást kapott Pačindától, amellyel, mint egy gazella, úgy ugrott ki a védői szorításából, de sajnos csak Gorbunovot sikerült naggyá tennie. Tíz perccel később kiengesztelhette volna a 9227 nézőt Bayo, Kalmár beívelt szabadrúgásánál ugyanis minden védő lemaradt róla, mi viszont sajnos a gólörömről maradtunk le, a labda ugyanis fölé szállt. A fiúk viszont annak ellenére sem adták fel, hogy eggyel kevesebben voltunk a pályán. A 77. percben aztán ismét betaláltak a fehéroroszok. A csereként beállt Makas emelkedett magasabbra Šatkánál, és Macej mellett a hálóba fejelte a labdát – 1:2. Igyekeztünk, próbálkoztunk, Pačinda például mindenkivel kitolt, amikor egy szabadrúgásnál megpróbálta kapura tekerni a labdát, de nem jött be a számítása, és elmaradt a gól. Nem úgy a vendégeknél, akik a ráadás perceiben megadták számunkra a kegyelemdöfést, Nikolićfejese után pedig kialakult az 1:3-as végeredmény.

Akárcsak két héttel ezelőtt, most is az ellenfél szerezte meg a vezetést, ám Pačinda tizenegyeséből még a szünet előtt sikerült kiegyenlítenünk. A játékot azonban nagyban befolyásolta Šimčák 39. percben történt kiállítása. Emberhátrányban kénytelenek voltunk taktikát váltani, és ugyan tíz emberrel is megvolt az esélyünk a gólszerzésre, a végén mégis a minszkiek örülhettek. A visszavágót egy hét múlva rendezik, ott dől majd el, kire vár Szentpétervár. Addig viszont az idei első hazai bajnokin kell jeleskednünk, vasárnap 19.00-tól a Nagymihály ellen igyekszünk majd begyűjteni a három pontot.

Peter Hyballa (DAC): „Gratulálok a Dinamo 3:1-es győzelméhez. Az első félórában nagyon jól működött a védelmünk, szervezettek voltunk, kisebb helyzeteink is adódtak. Aztán kaptunk egy gólt, majd jött Šimčák kiállítása. Játékosunk első két szabálytalanságát sárgával, majd pirossal jutalmazta a bíró. Szélsőnket a szünetben akartam lecserélni, de így alakult. Emberhátrányba kerültünk, és taktikát kellett váltanunk. A második gólnál fejpárbajt vesztettünk. Bayo kihagyott óriási helyzetéről pedig inkább nem is beszélek, de ezen kívül is megvoltak a lehetőségeink a gólszerzésre. Ott volt Bayo fejese és Kalmár próbálkozása is. A széleken, és a tizenhatosban elvesztett párharcok miatt buktuk el a meccset, de így is dicséret illeti a játékosaimat, mert minden erejüket a pályán hagyták. Offenzív taktikával utazunk a visszavágóra, hiszen a fociban minden megtörténhet. Minszkben ismét tizenegyen leszünk, megpróbálunk az első fél órában rúgni egy vagy két gólt. A bírók ténykedését sosem kommentálom. Én a csapatot edzem, a játékvezetők munkájának elbírálása nem az én feladatom. Most csalódottak vagyunk, de már a vasárnapi bajnoki meccsre kell koncentrálnunk.”

Szergei Gurenko (Dinamo Minszk): „Két részre kell osztani a párharcot: az egyik részt a mai meccs jelenti, melyet 3:1-re megnyertünk, a másik pedig a jövő heti visszavágó lesz. Az eredménnyel elégedett vagyok, a játékkal már kevésbé. A bírónak voltak kérdéses ítéletei. Minden csere során olyan játékost igyekeztem pályára küldeni, aki hatékonyabbá tudja tenni a játékunkat. Ezt ezúttal sikerült is megvalósítanunk. Összességében jó futball volt, sok góllal.”

FC DAC 1904 - DINAMO MINSZK 1:3 (1:1)

Európa-liga, 2. selejtezőkör, 1. mérkőzés, MOL Aréna, 2018.07.26., 21:00

Játékvezetők: Szergij Bojko (ukrán) - Igor Alokhin (ukrán), Vologyimír Vologyin (ukrán)