Végre sikerült győzni

Publikálva: 2016, szeptember 24 - 21:57
Megszereztük első szezonbeli győzelmünket. A tabellaszomszéd otthonában háromgólos győzelmet arattunk, s mivel az Aranyosmarót is kikapott, így egyszerre két helyet léptünk előre. A hazaiak kihagyott tizenegyese után mi szereztük meg a vezetést az első félidőben, a második játékrészben pedig sikerült két góllal növelni előnyünket, a Tatran játékosai pedig nem tudtak erre válaszolni.

Kiadós esővel indult a mérkőzés, amelyen az első félidőben mutatott játék nem kápráztatta el a szurkolókat. A meccs elején a hazaiak megpróbálták magukhoz ragadni a kezdeményezést. Leško nevéhez fűződik a találkozó első lehetősége. Pačinda labdavesztését követően iramodott meg a kapunk felé, akcióját sikerült lövéssel befejeznie, de mellé szállt a labda.  Az első tíz percet követően fokozatosan kiegyenlítetté vált a játék, komoly lehetőséget viszont egyik csapatnak sem sikerült kialakítania, nem forogtak veszélyben a kapuk. A 23. percben a hazaiak megszerezhették volna a vezetést. Egy szögletet követően Michalík ért bele kézzel a labdába, Vlk játékvezető pedig a tizenegyes pontra mutatott. A hazaiak legaktívabb játékosa Leško végezte el a büntetőt, de a labda a felső lécen csattant, így maradt a gólnélküli állás. A továbbiakban elsősorban Pačinda középpályáról beívelt szabadrúgásaival próbálkoztunk zavart okozni a hazai kapu előtt, a védők azonban megoldották a feladatot. Aztán, egy szép akció után sikerült megszereznünk a vezetést: a 200. bajnokiját játszó Brašeň Pačindához passzolt, az ő bal oldali beadását Szarka csúsztatta tovább, Štepanovský pedig ügyesen a hálóba kanalazta a labdát – 0:1. A félidő hajrájában az ellenfelünk már nem tudott válaszolni a bekapott gólra.

A második játékrészt ugyanott folytattuk, ahol az elsőt abbahagytuk: Pačinda szögletére Kwin robbant be a legjobb ütemben, és fejelt a hálóba. Stanislav Varga, a hazaiak vezetőedzője cserékkel próbálta felrázni csapatát, de a kétgólos vezetés tudatában nem engedtük kibontakozni ellenfelünket. A 60. percben újfent növelhettük volna előnyünket. Ismét Pačinda volt aktív, az ő lövését hárította vetődve Talian kapus, a kipattanóra viszont nem érkezett elég gyorsan Štapanovský, így maradt a kétgólos vezetés. Pár perccel később szépíthettek volna az eperjesiek. Egy kapu előtti keveredést követően kétszer is az üres kaput vehették célba. Először Brašeň mentett a gólvonalról, majd a hazaiak legaktívabb játékosa, Leško bombázta fölé a labdát. A tizenegyest leszámítva ez volt a Tatran legnagyobb helyzete a mérkőzésen. A 69. percben újabb gólt láthatott a stadionba kilátogató 1390 néző. Legtöbbjüket azonban nem tette boldoggá a találat, mivel azt ismét mi szereztük. Szarka Ákos a középpályán kapott remek indítást Sarrtól, amivel egyedül tört kapura, és óriásit rúgva a labdába, bombagólt lőtt – 0:3. A hátralévő játékrészben szinte már csak egy csapat volt a pályán, a DAC. A hazaiak elkeseredetten próbálkoztak, a nézők egy része pedig elindult hazafelé. Még a végére is maradt egy kis izgalom: Pačinda szabadrúgása a felső lécen pattant a 84. percben, így maradt a háromgólos győzelem.

Mai sikerünkkel két negatív sorozatot is sikerült megszakítanunk: 13 nyeretlen mérkőzés után ünnepelhettünk újra győzelmet, és közel egy éve gyűjtöttünk három pontot idegenben (október 4-én a Szenicét vertük 3:2-re). Hétközben Nagyselmecre utazik csapatunk, szerdán a Slovnaft Cup újabb fordulójában kell helytállnunk, egy hét múlva szombaton pedig ugyancsak idegenben lépünk pályára, ezúttal Rózsahegyen.

Edzői értékelés:

Németh Krisztián (DAC): „Nehéz időszakot él át a csapat, hiszen katasztrofálisan kezdtük az idei szezont. Számunkra kulcsfontosságú volt ez a mérkőzés, hiszen tudtuk, ha nyerünk, elléphetünk az utolsó helyről. Örülök, hogy a játékosaim nagy nyomás alatt is jól teljesítettek, és ezzel végre sikerült megörvendeztetnünk a szurkolóikat, akik türelmesen vártak a győzelemre. Bízom benne, hogy a ránk váró mérkőzéseken már csak jobbak és jobbak leszünk.”

Stanislav Varga (Sároseperjes): „A mai mérkőzés mindenekelőtt fejben dőlt el. Az első félidőben voltak kisebb lehetőségeink, mégis azt gondolom, hogy kulcsfontosságú volt a kihagyott büntető. A második félidőben is volt alkalmunk a gólszerzésre, de a gólvonalon mentett az ellenfél játékosa, majd az üres kapu fölé rúgtuk a labdát.”

Forrás: fcdac.sk