A végén úszott el a győzelem

Publikálva: 2016, október 1 - 20:01
Egy pontot szerzett a DAC Rózsahegyen, az utolsó percekig viszont még győzelemre álltak a sárga-kékek. Ďubek vezető találatára Pačinda kétszer válaszolt, a 90. percben Lačný mentett pontot a hazaiaknak.

Rózsahegy – DAC 2:2 (1:1)

Gólszerzők: Ďubek (30.), Lačný (90.) ill. Pačinda (44., 61.)

Sárga lapok: Mareš (28.), Chrien (57.) ill. Štepanovský (11.), Michalík (28.)

Rózsahegy: Macík – P. Maslo (Nagy, 65.), J. Maslo, Kružliak, Kupes – Chrien, Kolčák – Daniel, Ďubek (Faško, 81.), Gál-Andrezly – Mareš (Lačný, 65.)

DAC: Tofiloski – Kwin, Huk, Michalík, Brašeň – Ľupták, Simon – Štepanovský (Ljubicic, 87.), Sarr, Pačinda – Polievka.

Aktívan kezdett a DAC, az első három perc alatt két szöglethez is jutott. Az első 10 perc után a két tizenhatos között folytatódott a játék. A 20. percben a rózsahegyi játékos kézjátékáért a játékvezető nem ítélt büntetőt. A 30. percben vezetést szerzett a Rózsahegy, Mareš beadása után Ďubek talált a kapuba – 1:0. Négy perccel később Kuržliak fejesét Tofiloski védte. A szünet előtt egyenlített a DAC, Štepannovský passza után Pačinda a kapust megkerülve a hálóba talált- 1:1.

A 61. percben Ľupták ellen a büntetőterületen belül szabálytalankodtak, a megítélt tizenegyest Pačinda értékesítette – 1:2. A 73. percben Ľupták bombáját a hazai kapus bravúrral védte. A 77. percben beszorította ellenfelét a DAC, Štepanovský passza után ismét Ľupták lőtt kapura, de Macík kapus hárítani tudott. A 82. percben egy baloldali beadás után Ján Maslo fejelt mellé. A 89. percben Lačný ellen szabálytalankodott a DAC védelem, a büntetőt maga Lačný értékesítette – 2:2. A lefújásig már gól nem esett, pontot szerzett Rózsahegyen a DAC.

Forrás: sportolunk.sk