Ugyanúgy, mint szeptemberben…

Publikálva: 2016, október 1 - 06:41

A múlt hétvégén megszerezte idénybeli első győzelmét a DAC, amikor is idegenben 3:0-ra legyűrte a sároseperjesi újonccsapatot, és ezzel rögtön a tabella tizedik helyére ugrott. Szerdán újabb kupafordulót abszolváltunk sikerrel: a harmadik ligás Nagyselmec otthonában könnyed, 5:0-s győzelmet arattunk. Sikeresen zártuk tehát a szeptembert. E hónapot csapatunk veretlenül vívta meg - három bajnoki összecsapáson öt pontot szereztünk két döntetlenért és egy győzelemért, míg a kupában két fordulót is mentünk, méghozzá 11:1-es gólaránnyal. Bárcsak októberben is folytatódna ez a sorozat!

Nem lesz egyszerű, hiszen a második válogatott szünet előtti utolsó, egyben a szezon első harmadát lezáró összecsapáson a tabella harmadik helyezettje, a rózsahegyi MFK vár együttesünkre. Négy nap alatt tehát másodszor utazunk Alsó-Liptóra. A rózsahegyiek az első tíz forduló során tíz ponttal többet gyűjtöttek, mint a DAC, és főleg odahaza rendkívül sikeresek. A Čebrať lába alatt az idei szezonban csak a Nagyszombat szerzett pontot egy 1:1-es döntetlent követően, míg a Sároseperjes, a Slovan, a Nagymihály és az Aranyosmarót is lógó orral távozott Rózsahegyről. Hrnčár edző védencei az öt hazai fellépésük során tizenöt gólt szereztek, és a hazai mérkőzések táblázatán a második helyen állnak. A bajnokság három legjobb góllövője közül egy az ő mezüket viseli: a cseh Jakub Mareš, aki a nyáron érkezett a prágai Duklából, immár hat találatnál jár.

A DAC-hoz hasonlóan a rózsahegyiek is nagyarányú győzelmet arattak a szerdai kupamérkőzésükön - Simonyban (Partizánske) 7:1-re nyertek a helyei IV. ligás együttes ellen. Mezükben főleg a négyszer is beköszönő Miloš Lačný villogott.

Szarka Ákos is csatlakozott azon DAC-játékosok közé, akikre sérülés miatt hosszabb kihagyás vár. Hálóőrünk, Tofiloski ismerős környezetbe tér vissza, hiszen a macedón kapus nyáron épp Rózsahegyről igazolt Dunaszerdahelyre. „Egy kicsit specifikus ez a helyzet, de ugyanakkor nem annyira, mint a Kassával, hiszen ott öt évet töltöttem. Nehéz mérkőzés lesz, az ellenfél erős odahaza, kombinatív futballt játszik, de nem lehetetlen pontot szerezni. 90 percen keresztül koncentráltnak kell lennünk, a saját játékunkat kell játszanunk, és be kell tartanunk az edzői utasításokat,” mondja a 30 esztendős idegenlégiós, aki a bajnokságban immár 214 perce nem kapott gólt. Kapusunknak ez az eddigi leghosszabb pozitív sorozata a bajnokság idei kiírásában. „Természetesen folytatni szeretném. Meglátjuk, meddig tudom nyújtani a sorozatot. Minden mérkőzésre úgy készülök, hogy nem szeretnék gólt kapni. Ha ez ma is sikerül, akkor rendkívül elégedett leszek. Az sem fog viszont túlságosan bántani, ha betalálnak nekem, de győzünk.”

A délelőtti edzést és a közös ebédet követően csapatunk ma indult Észak-Szlovákiába. Németh Krisztián vezetőedző ezt a tizennyolc játékost nevezte az összecsapásra: Tofiloski, Slávik - Ljubicic, Huk, Michalík, Kontár, Pačinda, Ľupták, Sarr, Almási, Kwin, Vida, Simon Pambou, Brašeň, Štepanovský, Polievka, Živković és Šabala.

A rózsahegyiek az 1997/98-as idénytől szerepelnek megszakítás nélkül az élvonalban, 2006-ban pedig megszerezték az egyetlen bajnoki címüket. A két csapat eddigi 25 egymás elleni összecsapásán csak négyszer sikerült győzedelmeskednünk. A múltban nem termett sok babér nekünk a Liptón (0-4-10-es mérleg, 6:22-es gólarány), és a legutóbbi látogatásunkkor (a múlt szezon zárómérkőzésén) is a hazaiak örülhettek (3:0), akik ezen a ki-ki meccsen biztosították be helyüket a tabella felső részében. Legutóbb 2014 őszén szereztünk pontot a liptóiak otthonában, amikor is 1:1 lett az eredmény, azóta viszont három hazai győzelem következett.

A Fortuna Liga 11. fordulójának műsora:

Szombat, 2016. október 1., 17.00: Slovan-Michalovce, Myjava-Senica, Trnava-Zlaté Moravce, Žilina-Podbrezová, Ružomberok-DAC

Vasárnap, 2016. október 2., 17.30: Trenčín-Prešov

Az MFK Ružomberok-FC DAC 1904 bajnoki mérkőzés ma 17.00-kor kezdődik, játékvezetők Glova - Slyško, Ferenc.

Forrás: fcdac.sk