Szoros csata Csallóközaranyoson

Publikálva: 2017, november 19 - 12:23
A dunaszerdahelyi női kézilabdacsapat szombat este Csallóközaranyoson játszott rangadót a helyi csapat ellen.

A tabella második és harmadik helyén álló csapatok mérkőzésén a kezdéstől a hazaiaknak ment jobban a gólgyártás, az első négy találatot ők jegyezték és a mérkőzés feléig két gólnál közelebbre nem is engedték a dunaszerdahelyieket. A félidő végül 12:10-es csallóközaranyosi vezetéssel zárult, ami viszont még a sárga-kékeknek is reményt adott a csallóközi rangadón.

A második játékrészben aztán Bugár és Józan góljai tartották életben a dunaszerdahelyi pontszerzési esélyeket, s az 52.percben Straka Mária találatával a kezdés után először egyenlő, 17:17 volt az állás. Ekkor úgy tűnt, akár sikerülhet a csapatunknak a bravúr, s pontot hozhatunk a tabella második otthonából, de ezt követően a hazaiak sorozatban négy gólt lőttek és eldöntötték a csatát, s mivel a sárga-kékek csaknem hét percig nem lőttek gólt, így 23:19-re nyertek a csallóközaranyosiak, akik így átmenetileg a bajnokság élére kerültek, mert a listavezető Partizánske csak ma játszik a naszvadiakkal.

A találkozó legjöbb góllövője 9 góllal az ismét remeklő játékosunk, Bugár Cintia volt, a csallóközaranyosi Szabó Júlia 8 találatot szerzett, míg a dunaszerdahelyieknél Nagy Orsolya három gólig jutott.

A dunaszerdahelyiek jelenleg negyedikek a nem teljes táblázaton, de a következő mérkőzésre a válogatott szünet miatt csak december 10-én kerül sor, amikor idén utoljára otthon láthatjuk a sárga-kékeket, délután 14.30-kor a sereghajtó kassaiak ellen.

Csallóközaranyos-Dunaszerdahely 23-19 (12-10)