Szombaton Rózsahegy ellen

Publikálva: 2018, augusztus 10 - 20:30
A bajnoki szezon a tabella második és harmadik helyezettjének a párharcával folytatódik együttesünk számára. A DAC-Rózsahegy összecsapás szombaton 19:00 órakor kezdődik.

A második a harmadikat fogadja

A Fortuna Liga új idényéből három forduló telt el, amelyek után már csak három veretlen csapat található a mezőnyben. A Slovan és a DAC mindhárom eddigi találkozóját megnyerte, az „égszínkékek” csak jobb gólkülönbségüknek köszönhetően állnak a tabella élén. A harmadik veretlen gárda a Rózsahegy, amely 7 pontjával átmenetileg a harmadik helyen tanyázik.

A liptói gárdánál edzőcsere történt az új szezon előtt. Két év után távozott a Norbert Hrnčár, Richard Höger páros, helyettük a cseh David Holoubek és segítője, Jiří Jarošík felel a szakmai munkáért.

A 38 éves Holoubek hosszú évekig a prágai Sparta ifjúságánál, majd a felnőttcsapatánál dolgozott, a Rózsahegyre való érkezése előtt pedig a Liberec együttesét vezette. Ellenfelünk az újonc Szered elleni hazai gólnélküli döntetlennel kezdte a bajnokságot, ezt követően azonban egy rendkívül eseménydús összecsapáson 4:1-re verte idegenben a Trencsént, az előző hétvégén pedig a Zsolnát is legyőzte a Rózsahegy odahaza, méghozzá 3:1 arányban. A narancssárga mezben eddig elsősorban a keret újonca, a 22 éves Ismar Tandir játszik rendkívül eredményesen, aki Frankfurtban született, ám a Red Bull New Yorkban nevelkedett. Tandir amerikai és bosnyák útlevéllel is rendelkezik, és három góljával Bayo és a Slovanban szereplő Šporar társaságában vezeti a góllövőlistát.

Letudva a kötelező

A hét közepén mindkét csapat a hazai kupaküzdelmeket is megkezdte. A Rózsahegy a harmadik ligás Sztropkó (Stropkov) otthonában aratott 3:1-es győzelemmel hozta a kötelezőt kedden, míg egy nappal később a DAC a Puhó elleni idegenbeli 5:2-s sikerével jutott tovább.

Együttesünk számára ez már a nyolcadik tétmérkőzés volt a szezonban: négyet az Európa-ligában, hármat a bajnokságban, egyet pedig a honi kupasorozatban abszolváltunk. Pont a holnapi összecsapással zárjuk a négy, angol hétből álló sorozatunkat.

A két csapat legutóbbi 5 egymás elleni mérkőzése a Fortuna Ligában:

2017.05.27. - Rózsahegy-DAC 2:0, gólszerzők: Gál-Andrezly, Mareš, 2058 néző

2017.08.06. - DAC-Rózsahegy 1:1, gólszerzők: Davis – Šatka (öngól), 6164 néző

2017.10.28. - Rózsahegy-DAC 1:1, gólszerzők: Kružliak (11m) – Zsivkovics, 1412 néző

2018.03.10. - DAC-Rózsahegy 3:0, gólszerzők: Černák, Pačinda, Šatka, 5111 néző

2018.05.19. - Rózsahegy-DAC 0:4, gólszerzők: Vida 2, Ljubičić, Bayo, 1527 néző

Történelem

A Rózsahegy az 1997-es feljutása óta folyamatosan az élvonal tagja. Pont tegnap volt a 21. évfordulója a két csapat első, egymás elleni összecsapásának az első ligában (1997.08.09., DAC-Rózsahegy 1:1, gólszerzők: Zsákovics – Mydliar). A liptóiak a klubtörténelem századik évfordulóján érték el a legnagyobb sikereiket – a 2005/06-os szezon végén bajnoki címet és kupagyőzelmet is ünnepelhettek. Ezen kívül háromszor szereztek bronzérmet, tavaly pedig a hatodik helyre futottak be.

A Rózsahegy sokáig az egyik legkellemetlenebb ellenfelünk volt, hiszen a két csapat első 30 találkozásából csak négyet sikerült megnyernünk. A széljárás – bízzunk benne, hogy tartósan – idén fordult meg. Márciusban a felsőházi küzdelmeket egy 3:0-s hazai győzelemmel nyitottuk meg ellenük, ám a szezonbúcsúztató még jobban sikerült a DAC-nak. A 4:0-s siker nemcsak az első, Rózsahegyen aratott volt, hanem az akkori három ponttal egyúttal bebiztosítottuk a bronzérmet, ami azt jelentette, hogy 25 hosszú év után ismét kijutottunk Európába.

Bízzunk benne, hogy a legutóbbi mérkőzéseken tapasztalt trend folytatódik holnap is, és sikerül meglógni a tabellaszomszédunktól. Az esetleges három pont sorozatban az ötödik bajnoki győzelmünk lenne (a múlt idény végét is beleszámolva), amivel beállítanánk a sorozatban aratott sikerek klubrekordját! A jelenleg fennálló csúcs 2017 tavaszán született, amikor is a 26. és a 30. forduló között mindegyik találkozón mi hagyhattuk el győztesen a pályát.

A Fortuna Liga 4. fordulójának műsora:

Szombat, 2018. augusztus 11., 19:00 ó: DAC-Ružomberok, Sereď-Zlaté Moravce, Senica-Podbrezová, Trnava-Michalovce

Vasárnap, 2018. augusztus 12., 17:30 ó: Žilina-Trenčín, 19:00 ó: Slovan-Nitra

A DAC-Rózsahegy bajnoki mérkőzés holnap 19:00-kor kezdődik, játékvezetők Smolák - E. Weiss, D. Hrčka.