Sárga-kékek egymás ellen

Publikálva: 2016, január 23 - 16:23
A nagy hideg ellenére szépszámú közönséget vonzott a mai házi rangadó, amelyen az élvonalbeli DAC A-csapat 2:1 arányban győzött a harmadik ligában szereplő juniorok ellen.

Ismét csatasorba állt Davis, hiányzott viszont a sérült Štepanovský, a kisebb izomsérüléssel küzdő Ľupták, Pačinda és Simon, családi okokból Kwin, valamint az U21-es válogatott Polievka.

A csípős hideg ellenére nagy számban kilátogató közönség csak az utolsó húsz percben látott gólt. Mészáros szép akciója végén Černák pofozta hálóba a labdát - 1:0. Két perccel később Stephens lövését Slávik kiütötte és Kollár szemfülesen növelte az előnyt. Az A-csapat mindkét találatát ifikorú játékos érte el. Röviddel a lefújás előtt szépített a DAC B: Nagy szabadrúgása előbb Polák fején, majd a kapuban landolt - 2:1.

Tizenhat nap felkészülés után most A-csapatunk számára rövid pihenő következik, szerdától pedig ismét napi két gyakorlás lesz programon. Edzőmérkőzést legközelebb jövő szombaton, január 30-án 11 órától a stadion mögötti műfüves pályán játszik a Maric-legénység, ezúttal a Győri ETO FC ellen.

Gólszerzők: 72. Černák, 74. Kollár - 89. Polák

DAC A, I. félidő: Milošovič - Radina, Michalík, Pagáč, Brašeň - Černák, Straka, Asanović, Stephens - Szarka, Mészáros. II. félidő: Tujvel - Pagáč, Trajcsik, Ljubičić, Davis - Mészáros, Horváth, Sarr, Stephens - Černák, Kollár. Edző: Tomislav Maric.

DAC B: Slávik - Bódis, Egri, Polák, Varga - Csóka, Gacsal, Nagy, Fedor - Kondrlík, Tóth. Cserék: Gulyás, Kelemen, Wurczel, Hamdaoui. Edző Borbély Balázs.