Pozsonyiak nyerték az országos bajnokságot

Publikálva: 2017, június 4 - 13:55
A pozsonyi ŠKP sikerével ért véget vasárnap délután a városi sportcsarnokban az idősebb diáklányok országos kézilabda bajnoksága.

Péntektől vasárnapig összesen 24 mérkőzést láthatott a közönség a sportcsarnokban a nyolcas döntőben. A hazai csapat végül a nyolcadik helyen zárta a bajnokságot, mert ugyan egyik mérkőzésen sem valott szégyent, de a végjátékban nem sikerült jobban teljesítenie és legyőznie ellenfeleit. Főként a trencséniek elleni negyeddöntőben elszenvedett vereség volt nagyon szerencsétlen, hiszen még a második játékrészben is két góllal vezettek a dunaszerdahelyi lányok, de az utolsó tíz percben a végül a második helyen záró trencséniek jobbnak bizonyultak.

A döntőben az ŠKP és a már említett trencséniek mérték össze tudásukat, s míg a csoportkörben utóbbiak nyertek, a pozsonyiak a legjobb időben vágtak vissza. Érdekességként megjegyezhetjük, a résztvevő nyolc csapat egyike sem nyerte meg mind a hat mérkőzését, a döntő résztvevői egyszer-egyszer veszítettek, ahogy az ötödik helyen végző nagymihályiak is, akik számára fájó, hogy egyetlen vereségük éppen a negyeddöntőben következett, így csoportelső létükre, s kiválóan teljesítve nem harcolhattak az érmekért.

16:00 – 16:50  Šala-Stupava 18:11

17:00 – 17:50  Michalovce-Dunaszerdahely 23:21 (A mérkőzés képei ITT nézhetők meg.)

18:00 – 18:50  Trenčín-ŠKP 19:17