Ötgólos hazai siker

Publikálva: 2017, február 25 - 16:44
Gólokban gazdag mérkőzést hozott a DAC – Sároseperjes találkozó, a dunaszerdahelyiek 5:0-ás győzelmet arattak kelet-szlovákiai ellenfelük felett.

Tavaszias időjárás, szép stadion és remek futballpálya várta a mérkőzés résztvevőit a Fortuna Liga 21. fordulójában. Több játékost is nélkülözni kényszerült László Csaba vezetőedző. Eltiltás miatt hiányzott Huk és Štepanovský, sérülés miatt Brašeň, Kwin, Ľupták és Aluku sem állhatott csatasorba.

A mérkőzést a DAC kezdte jobban, már a 9. percben vezetéshez jutottak a sárga-kékek. Sarr jobboldali beadását Pačinda egyből a hálóba küldte – 1:0. A vezető találat után is támadásban maradt a hazai csapat, három perccel később Michalík lövését blokkolta a vendégek védelme. Az első vendég helyzetre a 19. percig kellett várni, Streňov lehetőségét Slávik védte. A félidő további részében többnire a két tizenhatos közt folyt a játék, de a DAC volt a veszélyesebb.

A második játékrészben pedig kinyílt a gólzsák, kitömte ellenfelét a DAC. Az 56. percben Davis szöglete után Sarr fejelt a kapuba – 2:0. Igazán szép akciót mutatott a DAC a 60. percben, a saját térfélről indított támadás végén Ljubicic lőtt a kapu fölé. A 65. percben már hárommal vezettek a sárga-kékek, Pačinda szögletét Šafranko megtolta, az érkező Vida a hálóba lőtte – 3:0. Még el sem csendesült a stadion és már jött a negyedik találat, Šafranko megszerezte első találatát a DAC színeiben – 4:0. A 72. percben ismét felzendült az Aréna, Pačinda megszerezte második találatát a mérkőzésen – 5:0.

FC DAC 1904 Dunaszerdahely  – 1. FC Tatran Sároseperjes 5:0 (1:0)

Gólszerzők: 9. a 50. Pačinda, 56. Sarr, 65. Vida, 67. Šafranko

Sárga lapok: 78. Davis – 78. Streňo

4.532 néző

FC DAC: Slávik – Živkovič, Michalík, Šatka, Davis – Ljubicic – Vida (73. Černák), Simon (81. Mészáros), Sarr (76. Kontár), Pačinda – Šafranko

Sároseperjes: Talian – Micherda, Bartek, Dzurík, Haladej – Kubus (60. Grešák), Keresteš, Leško (70. Haščák) – Katona – Rolinc (84. Tubonemi), Streňo

Forrás: sportolunk.sk