Nyert a DAC a Slovan ellen!

Publikálva: 2017, november 3 - 21:03
A második játékrészben megfordította a DAC az eredményt, s otthon tartotta a fővárosi rivális ellen a három pontot a főtribün avatóján.

Gyönyörű koreográfia vezette fel a csapatokat a csordulásig megtelt MOL Arénában. A játékosok arcán is látni lehetett, érzik, nem mindennapi találkozó a mai. A népünnepélyt azonban Čavrič tehette volna kellemetlenebbé, de szerencsére lövése nem talált kaput. A Slovan kezdeti labdatartási fölénye nem tartott sokáig. Hamar kiegyenlítetté vált a játék, és szurkolóink hatalmas támogatása mellett egyre nagyobb önbizalommal kezdtünk játszani. Ljubičić lövése borzolta fel előbb a kedélyeket még az ülő drukkerek körében is, később pedig Kalmár és Pačinda próbálkozásánál ugrottak fel a helyükről. Aztán jött a 31. perc és a vendégöröm. A Slovan szabadrúgáslövője, Holman végzett el egy pontrúgást, amelyet az üresen hagyott Hološko fejelt Macej hálójába – 0:1. Ami nekünk többszöri próbálkozásra sem sikerült, az azonnal összejött a pozsonyiaknak. Párperces tanácstalanság után azonban új erőre kaptunk, és ismét tetszetős támadásokat vezettünk Greif kapujára. A 42. percben viszont ismét megfagyott ereinkben a vér, mert egy védelmi hiba után két slovanista támadta a kapunkat, ám Davis parádés szereléssel az utolsó pillanatban elcsente a labdát az égszínkékek csatárától, Čavričtól. Az ellentámadásból azonnal gólhelyzetbe kerültünk: Pačinda lábában azonban ott maradt az egyenlítés, mert Greifnek sikerült szögletre tenyerelnie a csípős labdát. Röviddel ezután Čmelík is betalálhatott volna, ám amikor már csak a kapussal állt szemben, mellé bólintott. A remek iramú első félidő így végül a vendégek egygólos előnyével zárult.

Egyik edző sem cserélt a szünetben, a meccs pedig ugyanott folytatódott, ahol a térfélcserét megelőzően abbamaradt. Nagy elszántság és nagy iram a mi oldalunkon, meddő próbálkozások a Slovan oldalán. Az 53. percben Ljubičić egalizálhatott volna: Davis pontos beadása azonban egy méterrel pattant a kapu mellé kapitányunk lábáról. A B-közép szinte transzba került a kimaradt helyzet láttán, hát még akkor, mikor pár perccel később Čmelík a kapusba fejelte a tutit. A Slovan oldalán Holman Dávid bizonyult az egyik legmegbízhatóbb játékosnak a középpályán, pontrúgásaiból azonban nem tudta növelni előnyét a fővárosi alakulat. Aztán jött Davis és Pačinda – előbbi beadott, utóbbi bólintott, és a 65 percben meglett az egyenlítés – 1:1. Őrült hangulat lett úrrá az arénában, ahová ma 10 226-an váltottak jegyet. Ettől a pillanattól kezdve új meccs kezdődött, és szinte már csak egy csapat volt a pályán, amelyik megpróbálta ellenfelére erőszakolni az akaratát, mégpedig a DAC. Ljubičić sokadszor próbálkozott távoli lövéssel, és a csereként beállt Mervó is vezetéshez juttathatott volna bennünket, végül mégis Kalmáré lett a dicsőség. Zsolt előtt túl nagy tér nyílt a pozsonyi tizenhatos sarkán, amit remekül ki is használt, és jobb lábára tette a labdát, majd lőtt – 2:1. Még az új tribün is szinte beleremegett a gól ünneplésébe, és akkor már nem volt más hátra, minthogy a tömeg kiszurkolja a végső győzelmet. Vitteknek és Rabiunak ugyan volt még egy-egy veszélyes próbálkozása a hajrában, de mivel egyikük sem iratkozott fel a góllövők közé, nem jött össze a pozsonyi egyenlítés. A főépület avatóján megvertük a Slovant!

Heroikus küzdelem után óriási fieszta szemtanúja volt a MOL Aréna. A képlet pedig egyszerű: hadd vezessen egy góllal a Slovan, majd rúgj nekik kettőt, és biztos a siker! A győzelem egész Dunaszerdahely és minden DAC-drukker győzelme. A megszerzett három ponttal pillanatnyilag a második helyen vagyunk. Némi üröm az örömben, hogy Kalmár és Pačinda is begyűjtötte ötödik sárgáját, így sajnos egyikük sem léphet pályára a következő bajnoki meccsünkön, amelyet két hetes válogatott szünet után játszunk Zsolnán. Egy biztos, jó kis meccs lesz az is.

Marco Rossi (DAC): „Jó mérkőzést láttunk, melyen épp akkor kaptuk a gólt, amikor a legjobb periódusunkban voltunk. Az ellenfél két góllal is vezethetett volna, de Čavrić kapura törését remek ütemben állította meg Davis. A Slovan is és mi is veszélyesek voltunk a rögzített helyzetekből. Kalmár vezetést szerző gólja pedig megérdemelt kimenetele volt a meccsnek. A fiúk magabiztosak voltak, szívvel-lélekkel hajtottak, jól tartották a labdát, de azért van még miben fejlődnünk. A DAC történetében még soha nem volt 15 fordulót követően ilyen magasan a tabellán, mégis néhány szurkoló elégedetlen.”

Martin Ševela (Slovan): „Szolid játékot láttam, amelyen ugyan megszereztük a vezetést, de kár, hogy Čavrićot Davis gólhelyzetben szerelte. Čmelíknek és Ljubičićnek is megvoltak a helyzetei a hazaiak oldaláról. Jobbára a két tizenhatos között folyt a harc, de a 60. perctől tulajdonképpen már csak egy csapat volt a pályán. Fizikailag még nem vagyunk a topon, és a szerencse is elpártolt tőlünk.”

FC DAC 1904 DUNASZERDAHELY - ŠK SLOVAN POZSONY 2:1 (0:1)

Fortuna Liga, 15. forduló, 2017.11.3., 18:00

Játékvezetők: Chmura -  Balko, Ádám  10226 néző

Góllövők: 31. Hološko, ill. 65. Pačinda, 83. Kalmár

Sárga lap: 58. Kalmár, 85. Pačinda, ill. 52. Sekulić

DAC: Macej - Davis, Huk, Šatka, Zsivkovics - Ljubičić, Simon, Kalmár - Čmelík (71. Vida), Divković (58. Mervó), Pačinda (88. Koštrtna)

Slovan: Greif - Chouchoumis (87. Vittek), Rundić, Božikov, Sekulić - Droppa, Čavrić, Rabiu, Holman, Hološko (79. Schet) - Mareš (72. Oršula)

Labdatartás: 51% - 49%