Nem sikerült az első "hazai" meccs

Publikálva: 2016, augusztus 3 - 06:46
Első hazai mérkőzésünket játszottuk ideiglenes otthonunkban, de a szenci bemutatkozás sajnos nem sikerült fényesre. A meccsnek külön színt adott a két edző, Németh Krisztián és Radványi Miki párharca, melyből utóbbi került ki győztesen. A mérkőzés képe alapján jobb eredményt érdemeltünk volna.

A keddi volt a 326. hazai bajnokink az élvonalban és az első, melyet nem Dunaszerdahelyen játszottunk. A legutóbbi, Nagyszombat elleni mérkőzéshez képest mindössze egy helyen változtatta meg a felállítást csapatunk edzője. Németh Krisztián Roland Černákot tette a kezdőbe, Tomáš Huk pedig ezúttal a kispadon foglalt helyet. Mindez azt jelentette, hogy támadó felfogásban léptünk pályára a keddi találkozón, hiszen Černák mellett Šabalát és Vidát is csatasorba küldte az edző. Az első játékrész elején elsősorban kettejük kiugratásával próbálkoztunk, de a középpályáról érkező indítások hosszúnak bizonyultak. Kiegyenlített mezőnyjáték folyt a pályán, a kapuk nem forogtak veszélyben. Első kapura lövésünkre a 33. percig kellett várni, amikor Pačinda lódította meg a lábát, de lövését hárította az ellenfél hálóőre. Három perc elteltével Duga került gólhelyzetbe, de Tofiloski remekül védett. A 45. percben ismét Pačinda szerezhetett volna gólt, amikor egy jobb oldali beívelésbe tette bele a fejét, ezúttal azonban baj volt az irányzékkal, és a labda a kapu fölé szállt.

Egyik edző sem cserélt a második félidő elején, s úgy tűnt, mindketten jogosan döntöttek így, mert aktívabban kezdték a második játékrészt a játékosok. Az 55. percben Pačinda mesterien tálalta a labdát a középen jól mutatkozó Ljubicicnek, aki lefordulva védőjéről szemtől-szemben találta magát a kapussal, majd, miután megcsinálta a nehezét, mellérúgta a meccs helyzetét. A 63. percben ismét gólt rúghattunk volna; három a kettő ellen vezettük a labdát a miavai kapura, de a jobb oldalon meglóduló Šabala nem tudott pontosan passzolni a középen helyezkedő Vidához, így továbbra is váratott magára a gól. Ami aztán mégis csak megszületett, pechünkre azonban a mi hálónkban kötött ki a labda: Kôňa csípős lövését ezúttal csak kiöklözni tudta az addig magabiztosan védő Tofiloski, az érkező Duga azonban nem hibázott, a hálóba emelte a labdát – 0:1. Németh Krisztián cserékkel igyekezett felrázni a játékot, Černákot Sarr, Vidát Polievka váltotta. Sajnos csak szögletekig futotta az erőnkből, egyenlítenünk már nem sikerült, és a Miava mindhárom pontot elvitte tőlünk.

1:0-s vereséget szenvedtünk a Miavától ideiglenes szenci otthonunkban, ahová több mint 2 ezer szurkoló kísérte el csapatunkat, és teremtett valódi hazai környezetet játékosaink számára. Az első félidőben kevés helyzetet dolgoztak ki a csapatok, a váltást követően azonban nagyobb sebességre kapcsolt a DAC, és többször is beszorította ellenfelét. A vezetést mégis a Maiva szerezte meg, és az 0:1-es eredményt már a meccs végéig nem engedte ki a kezéből. Három forduló után 1 pontunk van, következő ellenfelünk pedig az örök rivális Slovan lesz. A pozsonyi Disznólegelőre szombaton, augusztus 6-án látogatunk.

Németh Krisztián (DAC): „A mérkőzés 80 százalékában a Miava térfelén folyt a játék. Igyekeztünk feltolni a védelmünket, és nyomást gyakorolni az ellenfél játékosaira. Ezen a mérkőzésen döntő szerepe volt a hatékonyságnak. Sajnos Ljubicic a második félidőben kihagyta a száz százalékos helyzetet, ezt követően a Miava tapasztalt csapatként már tartani tudta az eredményt. Köszönöm a szurkolóinknak, hogy Szencen is valódi hazai környezetet teremtettek számunkra. Mindent megteszünk annak érdekében, hogy feljavuljon a játékunk.”

Radványi Miklós (Miava): „Úgy vélem, tipikus egygólos meccset láthattunk, melyen mi szereztük meg a vezetést, utána pedig sikerült megtartanunk az eredményt. Azt nem mondhatom, hogy szép futballt játszott volna a két csapat, jobbára a két tizenhatos között zajlott a küzdelem. 0:0-ás állásnál Ljubicic kihagyta a helyzetét, ezt követően pedig sikerült a hálóba találnunk, és már nem engedtük helyzetbe kerülni az ellenfelünket, akinek sok sikert kívánok a továbbiakban.”