Jól ment a hodosiaknak a sportcsarnokban

Publikálva: 2016, június 6 - 11:01
Az elmúlt hétvégén a dunaszerdahelyi sportcsarnokban zajlott a TT-Intercup nemzetközi asztalitenisz kupa négyes döntője, amelybe a hodosiak is bejutottak.

Osztrák, német, svájci csapat küzdött a Csallóköz szívében a szlovák bajnok ellen. A legnagyobb esélyes a német POST SV Muhlhausen volt, amelynek csapatában a világ 68-ik játékosa, Ovidie Ionescu is pályára lépett. A hodosiak célja a harmadik hely megszerzése volt, s mint a teljesítményük bizonyította, érettek is voltak erre az eredményre.

Játékosuk, Zoltán Lelkeš kiváló formát kapott el, s egyedüliként legyőzte az olimpiára is kijutó Ionescut 3:1-re, sőt, Muskó Péterrel párosban is 3:1-re nyertek. A hodosiak voltak így az egyedüliek, akik nyertek mérkőzést a németekkel szemben, méghozzá kettőt. A másik két együttes 4:0-as vereséget szenvedett a tornagyőztessel szemben. Éppen ezért sajnálhatják a csallóköziek, hogy az osztrák ellenfelükkel szemben túl nagy volt a respektjük. A svájciak ellen viszont 4:0-ra nyertek és így megszerezték a harmadik helyet. Mindez azt jelenti, hogy a bajnoki cím, a Superligában elért második hely után ismét kiválóan szerepeltek.

Jozef Kmeť klubelnök sem titkolta örömét, s az is elégedettséggel töltötte el, hogy a résztvevők is elégedettek voltak a szervezéssel. A torna megnyitóján részt vett a szövetség szlovákiai elnöke Zdenko Kríž is, a díjakat pedig a járási hivatal vezetője, Richard Kmeť adta át.

Eredmények:

Hodos – Muhlhausen 2:4 (Samuel Novota-Lars Hielscher 2:3; Zoltán Lelkeš – Ovidiu Ionescu 3:1, Muskó Péter – Bohumil Vožický 0:3; Zoltán Lelkes/Muskó Péter – Ovidiu Ionescu/Lars Hielscher 3:1, Samuel Novota – Ovidie Ionescu 0:3; Muskó Péter – Lars Hielscher 0:3)

Hodos – Oberwart 2:4 (Zoltán Lelkeš – Zoltán Zoltán 3:0; Samuel Novota – Vajda Viktor 2:3; Muskó Péter – Matias Habesohn 3:2; Muskó Péter/Zoltán Lelkeš – Vajda Viktor/Matias Habesohn 1:3; Muskó Péter – Zoltán Zoltán 2:3; Zoltán Lelkeš – Viktor Vajda 1:3)

Hodos – Lancy 4:0 (Samuel Novota – Vendé Gael 3:0; Muskó Péter – Karali aim 3:1; Zoltán Lelkeš – Doldo Anthony 3:1; Muskó Péter/Zoltán Lelkes – Vendé Gael/Doldo Anthony 3:2).

További eredmények: Muhlhausen – Lancy 4:0; Muhlhausen – Oberwart 4:0; Oberwart – Lancy 4:1.