Ismét Davis döntött

Publikálva: 2017, szeptember 24 - 21:44
A sárga-kékeknek ismét sikerült idegenben fordítaniuk, s győzelmükkel feljöttek a tabella harmadik helyére.

Csapatunk már egy nappal a mérkőzés előtt megérkezett Nagymihályba, hogy a hatórás utazás után kipihenten lépjenek pályára a fiúk. A kezdő sípszó elhangzása után azonban pihenésnek már nem volt helye, a meccs nagy iramban kezdődött, és ennek megfelelően egész élvezhető volt a játék is. Az elején Pačinda előtt adódott kisebb lehetőség, miután Kira kapus bizonytalanságát kihasználva próbálkozott a hálóba találni. A hazaiak ennek láttán gondolták, baj lehet, ha nem rúgnak nekünk gyorsan egy gólt, s ha már így gondolták, meg is valósították elképzelésüket. A 10. percben egy szögletet követően Sulley bólintott a tavalyi szezonban még Nagymihályban futballozó Macej hálójába – 1:0. Sajnos sem Šatka, sem a beragadt Macej nem tudták megszerezni a pontosan érkező labdát. A gólt követően felpezsdült a játék, és elsősorban a hazaiak előtt adódott több lehetőség, Macejnek többször kellett öklöznie vagy magához húznia a labdát. A félidő felénél újabb sarokrúgást végezhettek el a nagymihályiak, de elrontották, így Pačinda iramodhatott meg egy gyors kontrával Kira kapuja felé. Čmelík futott fel vele a támadáshoz, s ő volt az, aki a végén a kapusba rúgta a labdát, nem sikerült az egyenlítés. A játék továbbra is pergő volt, a labda szinte alig állt meg, de mindkét oldalról sok volt a pontatlanság. Akárcsak a 35. percben, amikor ismét hatalmas lehetőséget puskáztunk el: Čmelíket a bal szélen Kavka sem tudta megállítani, s miután lerázta magáról őrzőjét, pontos passzt adott Pačindának, akinek perdítésére leért a hazai kapus. Tíz perc volt még hátra a félidő végét jelző sípszóig, de látszott a fiúkon, hogy nem akarnak úgy bevonulni az öltözőbe, hogy nem egyenlítenek ki. Két perccel a lefújás előtt végre összejött az egyenlítés, a hazaiak hatalmas védelmi hibáját követően. Carrillo gyermeteg módon Pačindához passzolt, s házi gólkirályunk ezúttal már nem kegyelmezett, és begurította a labdát Kira mellett - 1:1. Játékosunk ötödik gólját szerezte ebben a szezonban.

Cserével kezdtük a második félidőt, a középpályán Simon helyén Ľupták állt játékba. A meccs irama pedig ott folytatódott, ahol az első 45 percben abbamaradt. A 2116 kilátogató néző – köztük 130 sárga-kék szurkoló a vendégszektorban – nem panaszkodhatott a játékra, már csak a gól hiányzott. A két kapus közül először Macejnek kellett megmozgatni a rúgóit, mert a hazaiak gyorsan a maguk javára akarták fordítani a meccset, de ehhez nekünk is volt egy-két szavunk. Az 55. percben Kalmár passzolt pontosan Čmelíkhez, aki kiverekedte magát a védője szorításából, majd ahelyett, hogy lőtt volna, a rosszabb pozícióban helyezkedő Pačindához passzolt, ám így lett oda a helyzet. Hét perc múlva ismét mi kerülhettünk volna előnybe, de Kalmár egy pofás támadás után a kapus kezébe csavarta a labdát. Szinte az ismétlést sem volt még idő visszanézni, amikor már Divković került óriási helyzetbe. A csereként pályára lépő csatárunknak Kalmár remek passzát nem sikerült gólra váltania. Veszélyesebb támadásokat vezettünk, mint a hazaiak, és mindennek a 71. percben meg is lett az eredménye. Ekkor Davis tanítani valóan találta el a labdát, amely csak úgy elsuhant mindenki mellett, és végül Kira hálójában kötött ki, ezzel átvettük a vezetést - 1:2. A hátralévő 15 percben az volt a lényeg, hogy megőrizzük a hidegvérünket, és ne engedjük helyzetbe jutni a sárgamezeseket, akik újabb lövési kísérletekkel jelezték, hogy a meccs végéig küzdeni fognak a döntetlen kiharcolásáért, de minden próbálkozásuk meddő maradt. Az is, amelynek során Macej mentett meg bennünket a góltól. Az egykori nagymihályi játékos bravúrral hárította Sulley löketét. A hajrában Marco Rossi Koštrnát is pályára küldte, hogy meg tudjuk tartan az eredményt, közben szívrohamszerű mozdulatokkal irányította a fiúkat, akik pontosan be is tartották utasításait, így zsinórban harmadik győzelmünket is megszereztük.

2:1-re vertük a Nagymihályt, és ezzel az eredménnyel feljöttünk a harmadik helyre a táblázaton, és mivel ma a Slovan is kikapott Zsolnán, ugyanannyi pontunk van, mint a pozsonyiaknak. Davis zsinórban másodszor rúgott győztes gólt, a csapatot végig buzdító 130 DAC-drukker így boldogan skandálta a végén, hogy „Szép volt fiúk!” Egy hét múlva óriási meccs vár ránk Nagyszombatban, előtte azonban még a kupában is jön egy párharc, szerdán ugyanis Nyitrakörtvélyesen lépünk pályára a Slovnaft Cup negyedik fordulójában.

Marco Rossi (DAC): „Érdekes, jó iramú meccs volt a mai, amelyen mindkét csapat játszani akarta a futballt. A hazaiak jobban kezdték a találkozót, Žofčák és Turík okozta nekünk a legnagyobb fejtörést. A szünetben taktikai cserét hajtottam végre, az öltözőben hagytam Simont, aki begyűjtött egy sárga lapot, és Ľuptákot állítottam játékba, míg Kalmárt feljebb rendeltem. Az első gólunk az ellenfél kedves ajándéka volt, melyet Pačinda értékesített, a második pedig Davis zseniális találatából született. Megérdemelten nyertünk, a szurkolóink pedig ilyen messze is nagyon szép számban elkísértek bennünket, és most is 90 percen keresztül szurkoltak. Köszönet illeti őket.”

Anton Šoltis (Nagymihály): „Másik arcát is megmutatta ma a futball. Jobbak voltunk, a dunaszerdahelyiek ellentámadásokra rendezkedtek be, könnyelműségünket azonban sikerült kihasználniuk. Mindkét hibát vétő játékosom elnézést kért a bakiért, a fiúknak nem is tudok semmit felróni, mert szívvel játszottak a minőségi játékot bemutató ellenféllel szemben. A döntetlent igazságosabb eredménynek tartottam volna.”

MFK ZEMPLÉN NAGYMIHÁLY - FC DAC 1904 DUNASZERDAHELY 1:2 (1:1)

Fortuna Liga, 10. forduló, 2017.09.24., 19:00

Játékvezetők: Somoláni - Tomčík, Pozor, 2116 néző

Góllövők: 10. Sulley, ill. 44. Pačinda, 71. Davis

Sárga lap: 19, Sviarchynski, 29. Šimčák, 60. Koscelník, 93. Božok,  ill. 16. Simon

DAC: Macej -  Davis, Huk, Šatka, Zsivkovics - Kalmár, Ljubičić, Simon (46. Ľupták) - Vida (61. Divković), Pačinda, Čmelík (83. Koštrna)

Nagymihály: Kira - Božok, Carrillo, Kavka, Sviarchynski - Grič, Šimčák (58. Regáli), Turík, Žofčák (60. Danko), Koscelník - Sulley (75. Bragin)

Labdatartás: 53% - 47%