Ifj. Gaál Attila és Bürsöly Gergely országos bajnokok!

Publikálva: 2017, február 6 - 20:40
Szombaton és vasárnap Szinnán került megrendezésre a junior birkózó Szlovák bajnokság, amelyen Gaál Attila edző vezetésével 6 birkózónk indult csatába a bajnoki címekért.

Szombaton kötöttfogásban a 66kg-ban ifj. Gaál Attila remekelt, aki három nyertes mérkőzést követően a döntőben madari ellenfelét legyőzve szerezte meg a bajnoki címet.74 kg-ban Bürsöly Gergely két győzelem után került a döntőbe, ahol marcelházi ellenfelét fektette két vállra és szerezte meg élete második bajnoki címét. Gergely a decemberi térdműtétje után vállalta a versenyzést és érte el ezt a hatalmas sikert.

Csapatversenyben a dunaszerdalyi birkózók Pozsony és Szinna mögött a harmadik helyen végeztek.

Vasárnap a szabadfogás volt napirenden. Ifj. Gaál Attila ezen a hétvégén fantasztikus formában versenyzett a 66kg-osok között. Két nyertes meccs után a döntőbe jutásért a szinnai nagy riválisa volt az ellenfél, akit Attila 11:1 arányban technikai tussal vert. A döntőbe a másik ágon klubtársa Farkas Krisztián került és így házi döntőre került sor. Attila ezt a mérkőzést is megnyert és ezzel megszerezte élete hetedik bajnoki címét.

Csapatversenyben Szinna és Pozsony után az előkelő harmadik helyen végeztek a dunaszerdahelyiek.

A junior korosztályban utoljára 14 évvel ezelőtt sikerült bajnoki címet szerezni.