A hazaiak fordítottak, nem sikerült a pontszerzés

Publikálva: 2016, július 24 - 21:20
Pačinda révén vezetett a DAC Nagyszombatban, végül fordított és a hazai csapat örülhettek a győzelemnek a Fortuna Liga 2. fordulójában.

Az első negyedórában többnyire a két tizenhatos között folyt a játék, kimondott helyzet nem alakult ki. A 13. percben Štepanovský indult meg középen, kiugratta Erik Pačindát, aki balról a kapussal szemben nem hibázott – 0:1. Nem tartott sokáig a vezetés, a 18. percben egy baloldali beadásra Eder ugrott fel a legmagasabbra és a kapuba talált – 1:1. A 29. percben Huk tört be a tizenhatosba, majd Šabalához került a labda, aki jobbról épp hogy a kapu mellé lőtt. A 33. percben Pavlík játékvezető egy erősen vitatható büntetőt ítélt meg a hazaiak számára, Paukner pedig a léc alá talált – 2:1.

A 62. percben Polievka fordult le védőjéről, és ballal megeresztett lövése centikkel kerülte el a bal kapufát. A 69. percben Kwin indult egy szólóra a hátvédsorból, majd Černák elé passzolt, a fiatal játékos lövése mellé szállt. A 75. percben Tambe került Tofiloski elé, a nagyszombati támadó lövését viszont a DAC kapusa bravúrral hárította. A 85. percben Štepanovský szögletét Pačinda sokáig kezelte le, így nem jutott helyzetbe, majd a labdát Németh Zsolt rúgta a kapu fölé. Több próbálkozást vezetett az egyenlítésért a DAC, gólt  viszont már nem sikerült szerezni, így a Nagyszombat csapata győzött a kerületi rangadón.

Nagyszombat – DAC 2:1 (2:1)

Gólszerzők: Edson (18.), Paukner (33.) ill. Pačinda (13.)

Sárga lapok: Edson (54.), Mikovič (68.) ill. Michalík (32.), Pačinda (40.), Ljubicic (42.), Németh Zsolt (65.), Polievka (88.) – 6193 néző

Nagyszombat: Jakubech – Kadlec, Greššák, Hladík, Horník – Oravec (Sloboda, 57.), Edson – Gagnon, Košťál (Mikovič, 46.), Jirka – Paukner (Tambe, 72.)

DAC: Tofiloski – Štepanovský, Michalík, Kwin, Németh Zsolt – Ljubicic – Vida (Polievka, 57.), Huk (Černák, 46.), Ľupták, Pačinda – Šabala (Sabler, 82.)

Forrás: sportolunk.sk