Győzelem az idény végén

Publikálva: 2015, december 8 - 20:54
Jól sikerült a 2015-ös év utolsó mérkőzése.

Jól sikerült a 2015-ös év utolsó mérkőzése, Ljubicic és Ľupták jól eltalált lövéseivel itthon tartottuk a három pontot. Feljöttünk a táblázat ötödik helyére! Köszönjük szurkolóinknak az egész évben nyújtott támogatást.

A mérkőzés előtt a klubvezetés és a szurkolók elbúcsúztak Matúš Turňától (eligazol a DAC-tól) és Szabó Ottótól (befejezte aktív pályafutását, és az edzői stábban folytatja). Tíz perc játék után Sarr Szarkával kényszerítőzött, szenegáli légiósunk pedig Polievkát ugratta ki, aki a vendégek kapusán is túljutott, de túlságosan kisodródott, így nem tudta kapura irányítani a labdát. A túloldalon Perisic Orávikot indította védelmünk mögé, ám Tujvel óriási bravúrt bemutatva szögletre tenyerelte a labdát. A 20. percben Szarka lapos lövésénél Novota még zárta a szöget, de vezetőgólunkra már nem kellett sokat várni - két perc múlva Pačinda beívelését követően Ljubicichez került a labda, aki a tizenhatos vonaláról kapásból a bal alsó sarokba lőtt - 1:0! A 38. percben Szarka kezelt le egy hosszú előreívelést, lövésébe beleért egy aranyosmaróti, de így is kis híján beakadt a hálóba. A félidő végén kialudt két reflektor a stadionban, ha kisebb fényerősségben is, de folytatódott tovább a játék.

A második játékrészre rendbejött a világítás, így a játék a megszokott módon folytatódhatott tovább. Mindjárt a fordulást követően Szarka átadásából Polievka került szemtől-szembe a kapussal, gurításába azonban reflexszerűen beleért Novota. A folytatásban ízelítőt kaptunk az előre beharangozott Tawamba-Szarka párharcból, mindketten egy-egy szöglet után ugrottak a legmagasabbra, ám fejeseik nem találták el a kaput. Később a vendégek előtt adódtak helyzetek, de a frissen beállt Bamba és Perisic kellemetlen lövései célt tévesztettek. Az 56. percben ismét kialudt néhány világítótest a stadionban, de nem állt meg a játék. A félidő derekán Orávik beívelése után Majkic félfordulatból mellé lőtt. A 77. percben megdupláztuk az előnyünket: Ľupták a tizenhatos mögül, közel húsz méterről a bal kapufához csavart, esélyt sem adva Novotának - 2:0! A végjátékban Pačinda szögletét Szarka centikkel fejelte fölé, a hármas sípszó után pedig következhetett az ünneplés a szurkolókkal!

Az évzárón 2800 szurkoló egész kilencven percen át végig hajtotta előre csapatunkat. Következik a téli szünet, a Fortuna Liga 2016 február 27-én folytatódik, Miava fogad majd minket.

Edzői értékelések:

Tomislav Marić, DAC: „Ma egy kemény mérkőzést láttunk. Tudtuk, hogy az Aranyosmarót támadósora nagyon veszélyes. Elégedett vagyok a játékosaimmal, ahogy végig küzdöttek az egész meccs alatt. Vezettünk 1:0-ra, majd Polievka nagy helyzete kimaradt. De összességében elégedett vagyok, 28 pontunk van. Köszönöm a csapatnak és az egész stábnak az őszi munkát.”

Libor Fašiang, ViOn: „Remek hangulat uralkodott a mérkőzésen, nagy küzdelemnek voltunk szemtanúi. Nagy kár, hogy Orávik lehetősége az elején kimaradt, ha az bemegy, akkor biztosan máshogyan alakult volna a mérkőzés. Később viszont mi kaptunk gólt, a befejezésben nálunk hiányzott a higgadtság. Úgy vélem, hogy a hazaiak megérdemelten nyertek.”