Gyirmót FC Győr - FC DAC 1904 2:1 (1:0)

Publikálva: 2018, január 24 - 17:45
Idei harmadik edzőmérkőzésén a DAC ma 2:1 arányban kikapott az NBII-es Gyirmót FC otthonában. Egyetlen találatunkat Koné szerezte.

A magyar másodosztály nyolcadik helyezettje ellen játszotta az év harmadik felkészülési mérkőzését a DAC. A sérültek eddig sem rövid listájára az elmúlt napokban Šatka és Aluku is felkerültek, akik izomhúzódás nem tartottak a csapattal. Összesen 22 DAC-játékos lépett pályájára a gyirmóti stadionban.

Nem sikerült a legjobban csapatunk idei első találkozása a természetes fűborítással. Az első félidőben nehezen jutottunk el a hazai kapuig, főleg a két tizenhatos között járt a labda. Záhumenský szép egyéni akciója végén Vida kísérletét blokkolták. Rajta kívül már csak Kalmár próbálkozott lövéssel, Sebők kapusnak azonban nem okozott nagyobb fejfájást. A hazaiak a 26. percben szerezték meg a vezetést: Nagy kapott túl sok teret, távoli lövése Špiriakon megpattanva Horváth elé került, aki közelről betalált - 1:0.

Fordulás után jobban rákapcsoltunk, főleg a fehérek térfelén mozgott a labda. Pačinda került helyzetbe, majd Čmelík kétszer is, ám gond volt az irányzékkal. A 80. percben aztán mégis megszületett az egyenlítés: Pačinda szöglete után addig pattogott a labda a gyirmóti kapu előtt, mígnem Koné mindent és mindenkit átlőve megszerezte első dunaszerdahelyi találatát - 1:1. Nem tartott sokáig az öröm, a 85. percben ugyanis az újonc kapusunk, Gutič felszabadító rúgása az érkező Stieberről szerencsétlenül a hálónkba pattant -2:1.

Pénteken elutazik a közel kéthetes törökországi összpontosítás helyszínére a DAC, ahol négy felkészülési mérkőzést is abszolvál. Az elsőn, január 29-én 13:30-tól a dán FC Helsingør lesz az ellenfél.

Alcufer stadion, Gyirmót, Magyarország, 2018. január 24., szerda 14:00 ó, borult idő, +5°C

Góllövők: 26. Horváth, 85. Stieber - 80. Koné

DAC, I. félidő: Macej - Špiriak, Ljubičić, Záhumenský - Zsivkovics, Kalmár, Simon, Davis - Vida - Divković, Malec. II. félidő: Macej (79. Gutič) - Blackman, Koné, Záhumenský (81. Bajics) - Zsivkovics (56. Čmelík), Ljubičić (66. Domonkos), Simon (66. Acquah), Davis (71. Malý) - Kalmár (73. Almási) - Pačinda, Mervó. Edző: Marco Rossi.

Gyirmót FC: Sebők (46. Rengel) - Villám B. (57. Achim), Lázár, Szilvási (57. Széles I.), Présinger (66. Németh Zs.) - Paku, Nagy P. - Czár (66. Szalánszki), Stieber A., Sandal (66. Kőris) - Horváth R. (57. Farkas Z.). Edző: Szepessy László.