Back to top

A fejlődés változatossága

Publikálva: 2018, március 1 - 13:51
Az egyik februári szombaton városunk utcáit róva azt tapasztaljuk, hogy a havazás ellenére megtelnek a bárok, sőt, az ételt is kínáló helyeken sem tapasztalható kora este az érdeklődés hiánya.

Az asztalok lefoglalva, és a vendégek jelentős része már hatkor megtölti a teret, úgy tűnik, a kevésbé izgalmas téli szezonban is működik a dolog. Közben a dunaszerdahelyi vendéglátósok is egyre kreatívabb módon igyekeznek megszólítani a vendégeket, az elmúlt időszakban nyílt éttermek és bárok is megtalálták számításaikat. Egyértelműen megállapíthatjuk, a nagyvárosi trendekhez való alkalmazkodás új lehetőségeket teremtett a piacon.  

Másrészt pedig a gazdasági fejlődés a pénztárcákban is megmutatkozik, hiszen nemcsak a szórakozásra tudnak többet költeni az emberek, hanem sok minden másra is. Sokszor nehéz elismerni, de az adatok jól mutatják a folyamatokat. Egyre többen élnek városunkban is egyedül egy-egy lakásban, lassacskán a vásárolt autók életkora és ára is növekedőben, csökken a valódi munkanélküliek száma, de azért tudjuk, minden időszaknak vannak vesztesei is. 
Ebből a szempontból ugyanakkor örömteli, hogy a régió szintjén egyre több hiteles jótékonysági kezdeményezés mutatja életképesnek magát, s látjuk, ezen a téren is változás mutatkozik. Egyre kevesebben bíznak ugyanis az utcai gyűjtésekben, ehelyett megbízható szervezetek vagy rendezvények keretén belül adnak keveset vagy többet, ha megtehetik. 

Olybá tűnhet, a válság utáni hirtelen jött fellendülés akár hosszú évekig is eltarthat, de az elemzők nem ennyire optimisták, és higgadt jövőbetekintésre figyelmeztetnek. Ezért aztán ildomos úgy tekintenünk a jelenlegi állapotra, mint ideiglenesre, de a pozitívumait kihasználva hosszabb távra is építeni. Éppen ezért a városunkban is végbemenő beruházások és fejlesztések kulcsfontosságúak lehetnek, mert nemcsak parkolóink, járdáink újulnak meg, hanem utak is épülnek, s ezek mindegyike évtizedeken át szolgálhatja a dunaszerdahelyiek generációit. Ez persze azon is múlik, mennyire fogjuk őket óvni és rendeltetésüknek megfelelően használni.

Közben pedig ne felejtsük el Böjte atya gondolatait: „Mindaz, ami igazán értékes az életünkben, ami az embert emberré teszi, azt a gazdasági válság, a pénzügyi összeomlás, mely országainkat érinti, nem tudja elvenni tőlünk.”

Rajkovics Péter főszerkesztő

Ezt már olvasta?

Cookies