Előkészületi mérkőzésen: FC Orenburg - FC DAC 1904 1:0 (1:0)

Publikálva: 2018, február 6 - 17:48
A beleki edzőtábor utolsó mérkőzésén a DAC ma Šatka öngóljával 0:1 arányban kikapott az orosz második vonal élcsapatától.

Erik Pačinda nélkül léptünk pályára az orosz II. liga második helyezettje ellen. Házi gólkirályunk a brünniek elleni találkozón kapott fájdalmas rúgást az ágyékizmába. A többiek azonban csatasorba álltak, visszatért Záhumenský és Ljubičić is, így összesen húsz játékost próbálhatott ma ki Marco Rossi vezetőedző.

Pecze Károly, a DAC egykori edzője is jelen volt a találkozón, amelyet jobban kezdett a DAC, ám az egész 90 percet legjobban az jellemzi, hogy a két csapat mindössze kilenc lövési kísérletet (5:4 a javunkra) jegyzett. A kemény párharcok és a küzdelem dominált. Többet birtokoltuk ugyan a labdát, ám az első játékrészben inkább a mi kapunk forgott veszélyben. Az orosz ellentámadások végén volt néhány kavarodás, és Macej kapusnak a 33. percben Vorobyov lapos lövésénél kellett nagyot nyújtózkodnia. Egy perc múlva balszerencsés módon jutottunk hátrányba, miután Malykh beadását Šatka estében a saját kapujába küldte - 1:0.

A fordulás után az ellenfél egyetlen lövést sem adott le. A mi próbálkozásaink is sokáig meddők voltak, igazán veszélyesnek talán csak Vida kapáslövése mondható. A végén a kazah játékvezetők ténykedése váltott ki némi elégedetlenséget, akik rendre osztották a lapokat, tördelve ezzel a játékot.

A mai mérkőzéssel lezárult a törökországi összpontosítás hivatalos programja, a csapat holnap hazautazik. Legközelebb szombaton, február 10-én, 14:00-kor lép pályára a DAC. Ekkor már a tavaszi idény előtti főpróba következik, amelyen az NBII-es Zalaegerszeget fogadjuk, kedvező időjárás esetén a MOL Arenában.

FC Orenburg - FC DAC 1904 1:0 (1:0)

Gloria Serenity Resort, Belek - Antalya, Törökország, 2018. február 6., kedd 16:00 ó (14:00 CET), napos idő, +18°C

Góllövő: 34. Šatka (öngól)

DAC: Macej (46. Slávik) - Huk (45.+ Špiriak), Šatka, Záhumenský - Zsivkovics (46. Koštrna), Ljubičić, Kalmár (58. Simon), Davis (58. Cesar) - Herc (58. Vida) - Divković (46. Čmelík, 71. Domonkos), Černák (63. Mervó). Edző: Marco Rossi.

Orenburg: Frolov - Oyewole (46. Andreev), Begić, Vasiev (46. Plopa), Malykh (65. Mironov), Terekhov (65. Yakovlev), Chirkin (65. Makarov), Vorobyov (65. Parnyakov), Sutormin (65. Koronov), Delkin (65. Mashukov), Kozlov (65. Mamtov). Tréner: Vladimir Fedotov.