Egy pont a Slovan otthonából

Publikálva: 2017, augusztus 13 - 20:58
Döntetlennel végződött a rangadó, amelyen remek szurkolóink hazai környezetet teremtettek a csapatnak. Az első játékrész kevés gólhelyzetet hozott, a másodikban azonban élénkebb volt a játék, és két bombagól is esett. Mareš vezető találatára Pačinda adott csattanós választ.

A mérkőzésre Marco Rossi ugyanazt a tizenegy játékost küldte a pályára, akiket egy héttel korábban a Rózsahegy ellen. Az égszínkékek értek először labdába a kezdő sípszót követően, és az első veszélyes támadás is az ő nevükhöz fűződik: Huk az 5. percben egészen a középpályáig nyargalt a labdával, ott azonban elvesztette azt, a hiba után pedig Hološko hozta játékba Damnjanovičot, aki szerencsére Macejba bombázott. Szinte azonnal megadhattuk volna a választ egy gyors ellentámadásból: Pačinda a jobb oldalon, a 16-os sarkánál játszotta magát tisztára, bepasszolt labdájára pedig Simon robbant be remek ütemben, a baj csak az volt, hogy a hálóban ott állt Greif, aki védte a ziccert. Ekkor még azt hittük, a meccs eleji gyors akciókból többet is látunk majd a félidőben, de sajnos tévedtünk. Taktikai harc folyt a pályán, és egyik kapu sem forgott veszélyben. A derbi-hangulatról csak a lelátón helyet foglaló DAC-drukkerek gondoskodtak, akik ezúttal is megállás nélkül buzdították a csapatot. Némi izgalom azért csak maradt a félidő végére: a 39. percben Čavrič veszélyes szabadrúgását követően a hazaiak kezezést reklamáltak, a játékvezető azonban helyesen ítélte meg a szituációt – a labda Davis fejéről és nem a kezéről pattant a kapunk fölé. A félidei labdatartási statisztika 48:52 arányban enyhe fölényt mutatott a javunkra, komoly gólhelyzetet azonban csak a meccs elején sikerült kidolgoznunk. Az égszínkékek meddő próbálkozásai úgyszintén veszélytelennek bizonyultak.

A második játékrészre mintha mindkét csapatot kicserélték volna – mi is és a pozsonyiak is sokkal támadóbb szellemben léptünk pályára. A 47. percben Vida és Šafranko összjátéka maradt kihasználatlanul, majd két perccel később Ľupták előtt adódott góllal kecsegtető lehetőség. Az 52. percben mégis csalódottan kellett elkönyvelnünk, hogy vezetéshez jutottak az égszínkékek. Védőink a Rózsahegyről Pozsonyba igazolt Marešt nem tudták feltartóztatni, az égszínkékek csatára pedig ezt kihasználva a 16-os vonaláról szépen tekert a jobb felső sarokba – 1:0. Az 55. percben Marco Rossi pályára küldte a hét közepén érkezett Kalmár Zsoltot, a fiatal középpályás pedig az egyenlítő találatunk előkészítésével hálálta meg az edző bizalmát. A középpályán történő passzolgatás végén Pačindához került a labda, aki a 62. percben Chouchoumis hibáját kihasználva elemi erővel vágta azt a hálóba – 1:1. Az egyenlítő találatot követően mintha mindkét csapat még nagyobb sebességre kapcsolt volna. Kalmár szögletét szinte a gólvonalról tudta csak kiöklözni Greif, a másik oldalon pedig De Kamps bődületes löketét hárította üggyel-bajjal Macej. Két perccel a rendes játékidő letelte előtt szabadrúgáshoz jutottunk, melyet Pačinda végzett el, és ha a Slovan hálóőre nem figyel, másodszor is ünnepelhettük volna. Több gól azonban már nem esett a meccsen, a játék képe alapján pedig elmondható, hogy igazságos eredmény született.

Két ellentétes félidőt láthatott a mérkőzésre kilátogató 3022 néző, akik közül 522-en szorítottak a DAC sikeréért a vendégszektroban. A végig sportszerű buzdítás is hozzájárult ahhoz, hogy játékosaink lába azután sem remegett meg, hogy Mareš gólja után hátrányba kerültünk. Pačinda remek lövéssel jelezte, nem adtuk fel a harcot, és nem akarunk pont nélkül távozni a Disznólegelőről. A második félidőben esett két találatot több már nem követte, a pontosztozkodás pedig azt jelenti, hogy a két csapat továbbra is azonos pontszámmal áll egymás mellett a tabellán. Négy fordulót követően továbbra sem találtunk legyőzőre. Egy hét múlva, vasárnap 18.30-kor pedig újabb lehetőségünk lesz a pontszerzésre. A MOL Arénában akkor az eddig gyengélkedő címvédőt, a Zsolnát fogadjuk.

Marco Rossi (DAC): „A döntetlent megérdemeltnek tartom, még akkor is, ha a Slovan egy kicsit jobban nyomott. Mi azonban jól védekeztünk, és taktikailag jó mérkőzést abszolváltunk. Elkövettünk néhány hibát, másrészt volt három-négy nagy helyzetünk arra, hogy megszerezzük a vezetést. Igazságos eredmény született.”

Ivan Vukomanovič (Slovan): „Fontos meccset játszottunk, melyen a DAC is szerette volna begyűjteni a három pontot. Többet akartunk mutatni, mint egy hete a Szenyice ellen. Sajnálom, hogy korán elveszítettük Salátát. A kényszerű cserét követően improvizálnom kellett. Božikov és Chouchomis még fizikailag nem voltak száz százalékos állapotban. Tudtuk, hogy ezen a meccsen nem lesz sok lehetőségünk a gólszerzésre, a gól, melyet kaptunk pedig egyéni hibából született. Remélem, hogy napról napra jobbak leszünk.”

ŠK SLOVAN POZSONY - FC DAC 1904 DUNASZERDAHELY 1:1 (0:0)

Fortuna Liga, 4. forduló, 2017.08.13., 18:30

Góllövők: 52. Mareš, ill. 62. Pačinda

Játékvezetők: Hrčka - Benko, Weiss, 3022 néző

Sárga lap: 44. Savičevič, 92. Sekulič, ill. 57. Simon, 67. Kalmár, 71. Zsivkovics, 86. Huk

DAC: Macej - Zsivkovics, Huk, Šatka, Davis (46. Koštrna), - Ljubičić, Pačinda, Ľupták, Simon, Vida (55. Kalmár), - Šafranko (75. Čmelík)

Slovan: Greif - Chouchoumis, Božikov, Saláta (11. Rundič), Seklič - Savičevič (73. Droppa), De Kamps, Hološko, Damnjanovič, Čavrič (8. Šefčík), - Mareš

Labdatartás: 51% - 49%