Edzői értékelés: FC DAC 1904 - FC Zbrojovka Brno (2:1)

Publikálva: 2018, február 4 - 12:58
A tegnapi DAC-Zbrojovka (2:1) felkészülési mérkőzést a két csapat vezetőedzője, Marco Rossi és Roman Pivarník értékeli.

Marco Rossi, DAC: „Az első tíz percben ismét kicsit lassan kezdtünk. Őszintén szólva azt szeretném, ha a csapat jobban kezdené a mérkőzéseket. Nem tartott minket nyomás alatt a Brno, talán csak egyszer lőttek kapura, nem volt tiszta gólhelyzetük. Az első félidőben két gólt szereztünk, de lőhettünk volna többet is, hiszen megvoltak a lehetőségeink. Jobbak voltunk náluk. A második játékrészben is folytatódott a dominanciánk, ám a helyzeteket be kellett volna lőnünk, nem engedhetünk meg magunknak ilyen helyzetkihasználási statisztikát. A második negyvenöt percben legalább öt tiszta gólhelyzetünk volt, és ezekből három- négy alkalommal is csak a kapussal álltunk szemben. Több gólt kell lőnünk, mert sohasem tudhatod, mi történik. Ebben javulnunk kell, de a jelek szerint egyre jobbak vagyunk a taktikai elemekben. Mindenképpen dolgoznunk kell néhány automatizmus berögzülésében, de ahogy a neve is mutatja, az automatizmusok csak akkor jönnek, ha azt az adott dolgot rengetegszer megcsináljuk.”

Roman Pivarník, Zbrojovka: „Főleg a két csapat mozgásában volt látható a különbség, mivel mi csak három napja érkeztünk Törökországba. Nagyon fásultak voltunk, míg a Dunaszerdahely robbanékony. Tudtuk, hogy az ellenfélnek gyors átmeneti fázisai vannak, a védelem mögé belőtt labdákkal operálnak. Ma sok hibát elkövettünk, de a keret minden játékosa lehetőséget kapott. A mérkőzés teljesítette a célját. A DAC-nak minőségi csapata van, és jó úton haladnak. Természetesen, mérkőzés előtt visszaemlékeztem a dunaszerdahelyi korszakomra, még ha akkor is érkeztem, amikor a klub nehéz helyzetben volt, és lefelé ment. Örülök annak, hogy sikerült megmenteni az élvonalat, és a klub azóta rengeteget lépett előre.”

Forrás: fcdac.sk