A dunaszerdahelyi sportsikereknek tapsoltak a képviselők

Publikálva: 2018, április 17 - 14:58
Az április 17-i képviselő-testületi ülés elején az elmúlt hetek dunaszerdahelyi sportsikerei is teret kaptak.

Előbb Petényi György a városunkat képviselő extraliga győztes sakk-klub elnöke számolt be arról, miként sikerült március elején nagy harcban megvédenie bajnoki címét, amelyben fontos szerepet vállalltak a helyi sportolók is. Egyúttal arról is szólt, június 23-30. között második alkalommal ad majd otthont városunk a Polgármester kupának, amelyre már most több országból neveztek versenyzők.

A negyedszer extraligát nyert női asztalitenisz csapat újabb győzelméről Šandal Péter klubelnök szólt a testület előtt. Elmondta, a szezon közben két játékosuk sem tudta folytatni a küzdelmeket, de az elődöntőben Kassa, majd a döntőben Nagyszombat együttesét is le tudták győzni. A bajnoki siker mellett a klubvezető azt is fontosnak tartotta kiemelni, hogy több mint 20 fiatallal dolgoznak nap mint nap, sikerült velük feljutni az I.ligába, ami a jövőbe tekintve is bizakodásra ad okot.

A csapatvezetők beszámolóját a képviselők nagy tapssal fogadták.