Dunaszerdahelyi sikerek a kézilabda fesztiválon

Publikálva: 2017, augusztus 16 - 13:58
A Dunaszerdahelyi Városi Sportklub kézilabdás lányai három csapattal indultak el a XXI. Cell-Cup 2017 Veszprém nemzetközi kézilabda fesztiválon, amelyet augusztus 6. és 12. között rendeztek meg névadó városában.

Dunaszerdahely csapatai már jópár éve játszanak a Cell-Cupon, ám az idén érték el az eddigi legszebb eredményeiket.

Európa egyik legnagyobb kézilabda fesztiválján az U12 korosztályban Dunaszerdahely idén két csapattal indult. Az A csapatot a 2005 évben született lányok (2. helyezést értek el), míg a B csapatot a 2006-2007 évben született lányok (13. helyezést kapták az éremtáblán) alkották.

Az U14-es korosztályban pedig a 2003-2004 évben született lányok egy csapattal játszottak (5. helyezésük lett).

„A Dunaszerdahelyi Városi Sportklub U12-es A csapata magabiztosan megnyerte csoportjában az összes mérkőzését. Keresztjátékban, hogy a legjobb négy csapat közé kerülhessünk, Budaörs csapatát győztük le (18:8), az elődöntőben pedig Debrecen A csapatát utasítottuk magunk mögé, nagyszerű játékkal (23:14). A döntőben Szeged csapatával mérkőztünk meg – itt az első félidő az ellenfélnek kedvezett, ám a második félidőben a lányok jobb játékkal és keményebb védekezéssel feljöttek egy gólra, ám a végén hibáztak, s a végeredmény így 15:12 lett, Szeged javára. Így a 2. helyért járó kerámiából készült érmet és kupát kaptuk meg, ami szép eredmény. Dolgozunk, edzzünk tovább, hogy legközelebb a dobog tetejére álljunk” – mondta el Brunczvik Tünde edző.

„Ráadás-elismerésként” a dunaszerdahelyi Mészáros Anna lett a második legszebb lány a Cell-Cup Szépe döntőjében.