DAC győzelem Ausztriában

Publikálva: 2018, június 24 - 06:27
Az osztrák második ligás linzi csapat otthonában Bayo és Almási góljaival 2:1 arányban győzött a DAC.

Csapatunk csütörtöktől nyolcnapos edzőtáborozáson vesz részt az ausztriai St. Pöltenben. Az innen mintegy 130 kilométerre fekvő Linzben játszottuk ma le az összpontosítás két mérkőzéséből az elsőt.

Az ellenfél a helyi második ligás FC Blau-Weiss volt, és Marco Rossi pályára küldte minden játékosát, aki elutazott Ausztriába. Az egyetlen kivétel Slančík kapus volt.

Mindjárt az első percben változott az eredmény: Pačinda beadását Bayo fejelte a léc alá - 0:1. A hazai csapat az egész mérkőzés során egyetlen alkalommal találta el a kapunkat, ebből született az osztrákok egyenlítő találata. A 15. percben Blutsch a tizenhatos határáról végezhetett el szabadrúgást, és bombája a sorfalon és Macejon is átjutott - 1:1. Győzelmünkről Almási harciassága és ritkán látható találata döntött, aki a 73. percben letámadta a hazai kapust, és a hálóba pattant róla a labda - 1:2.

A következő előkészületi mérkőzésen a friss magyar bajnok Videotonnal mérjük össze a tudásunkat. Az összecsapást kedden, június 26-án 18:00 órától az SV Bad Erlach stadionjában rendezik.

FC Blau-Weiss Linz - FC DAC 1904 1:2 (1:1)

Donauparkstadion Linz, Ausztria, 2018. június 23., szombat 18:00 ó, túlnyomóan felhős, +18 °C

Góllövők: 15. Blutsch - 1. Bayo, 73. Almási

Játékvezető: Untergasser - 200 néző

DAC: Macej (46. Jedlička) - Huk (65. Špiriak), Šatka, Kone (56. Šimčák) - Koštrna (69. Tretyakov), Ljubičić, Herc (69. Domonkos), Záhumenský - Vida (56. Aluku) - Pačinda (56. Divković), Bayo (69. Almási). Edző: Marco Rossi.