Az idei utolsó

Publikálva: 2017, december 8 - 18:26
Becsengettek az utolsó körre. Csakúgy, mint az elmúlt két évben, a 2017-es esztendőt is az Aranyosmarót elleni hazai mérkőzéssel búcsúztatjuk. Bízzunk benne, hogy hasonlóan sikeres eredménnyel. A DAC-ViOn összecsapás szombaton 14.00 órakor kezdődik.

Ismét a ViOn ellen búcsúzunk

Két éve az utolsó, 19. őszi fordulóban az Aranyosmarót gárdáját fogadtuk. A mérkőzést 2015. december 5-én játszottuk, és a Ljubičić, Ľupták duó góljaival 2:0 arányban nyertünk, a 2875 kilátogató szurkoló legnagyobb örömére. Tavaly is a Vion ellen zártuk az évet, a december 10-én rendezett találkozóra 3777 néző váltott jegyet, és 1:0-s győzelmet arattunk. A mindent eldöntő találatot akkor Vida Krisztopher szerezte.

Sorozatban harmadszor is tehát a ViOn elleni hazai összecsapáson búcsúzunk az ősszel és az egész évvel. Bízzunk benne, hogy ezúttal is sikerül három pontot szereznünk.

Huk 100, DAC 706

A holnapi lesz a DAC 706. élvonalbeli mérkőzése, és a 348. hazai pályán. 18 forduló után 31 ponttal állunk, ami az önálló szlovák első liga (az 1993/94-es évadtól) legjobb sárga-kék eredménye. Az eddigi legjobb teljesítményünk a 18. forduló után épp az 1993/94-es szezonban volt, amikor is a 9-4-5-ös mérleg a harmadik helyre volt elég - a hárompontos rendszerre átszámolva ez szintén 31 pontot jelent. Összehasonlításképp, tavaly 22 ponttal a 6. helyről vonultunk a téli szünetre.

A múltban mindössze két alkalommal álltunk jobban a 18. forduló után, mindkétszer még a föderális ligában. Az 1987/88-as idényben sikerült a mostani rendszer szerint 32 pontot szereznünk 18 forduló alatt, méghozzá 9-5-4-es mérleggel, és a legjobb eredményünk pedig az 1992/93-as szezonból való (10-3-5, a mostani szerint 33 pont).

Középső védőnk, Tomáš Huk jubileumi mérkőzés előtt áll. A még mindig csak 22 esztendős, Kassáról származó futballista holnap ugyanis a századik élvonalbeli összecsapását abszolválhatja. Ebből hatvanat a DAC színeiben gyűjtött. „Nagyon örülök ennek a jubileumnak. Minden találkozó segíti a további fejlődésemet. Bízom benne, hogy továbbra is ilyen szép számban gyűjtöm majd a bajnoki rajtokat,” mondta a DAC védője, és visszaemlékezett a kezdetekre. „Úgy emlékszem az első összecsapásomra, mintha csak tegnap lett volna. Trencsénben léptünk pályára, és Kozák edző röviddel a második félidő kezdete után adott lehetőséget. Az első negyven élvonalbeli percemet rögtön az otthon nagy játékerőt képviselő trencséniek pályáján abszolváltam. Az a mérkőzés egy számunkra értékes gólnélküli döntetlennel ért véget, és nagyon hálás vagyok Kozák edzőnek a lehetőségért. A DAC mezében lejátszott első találkozóm is felejthetetlen. Csodálatos szurkolók, a hideg futkosott a hátamon. Sajnos csak döntetlent értünk el. Bízom benne, hogy a századik élvonalbeli pályára lépésemet három ponttal ünnepelhetem,” kívánta Huk.